Як пройти ПЛР-дослідження у Черкасах: якщо контактували з хворим, але не маєте ознак, здавати аналізи доведеться своїм коштом
Реклама
Черкащанка, яка провела більше двох годин із хворою на COVID-19 колегою, не змогла довести своїй сімейній лікарці, що є контактною особою. Тож вирішила здати тест власним коштом. У державній лабораторії, де таке дослідження коштує 850 грн, їй відмовили, мовляв, тут беруть лише у тих, хто повернувся з-за кордону.
Тож довелося скористатися послугами приватної лабораторії, де за дослідження взяли 1250 грн. Саме такою є ціна свідомого ставлення людини до свого здоров’я та здоров’я оточення, інформують Вечірні Черкаси.
— Я замалим не дві години була в одному приміщенні з колегою, у якої через п’ять днів виявили COVID. Вона звернулася до сімейного лікаря через слабкість, явних ознак захворювання не мала, тому і прийшла на роботу, — розповідає черкащанка Тетяна. Прізвища не називає. — Я — мати малої дитини, окрім того, регулярно спілкуюся з літніми батьками, зрозуміло, що ситуація мене тривожила. Тому вирішила, щоб запобігти біді та завчасно виявити вірус, здати ПЛР-дослідження. Як з'ясувалося, ні лікар хворої колеги, ні моя сімейна лікарка не вважали мене контактною особою, тож пройти дослідження державним коштом у своїй поліклініці я не могла.
Усе, що порадили жінці лікарі, — це два тижні сидіти на ізоляції вдома.
— Ви щодня їздите в громадському транспорті та ходите до магазинів. Ви й уявлення не маєте, з кількома імовірними хворими ви контактуєте на день, то що, ми маємо вам щоразу проводити дослідження? — аргументувала Тетяні свої відмови пройти тест у муніципальному медичному закладі її сімейна лікарка Валентина Воробйова.
Хоча за поясненнями Міністерства охорони здоров’я контактними особами є люди, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та понад 15 хвилин. А також особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та понад 15 хвилин.
Тож жінці не залишалося нічого іншого, як шукати альтернативні можливості зробити аналіз хоча б власним коштом. З власної ініціативи у Черкасах здати ПЛР-дослідження можна у Державній установі «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та лише в одній із лабораторій діагностичного центру «Лабсервіс». Однак у Державній установі «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» зробити тест можуть ті, хто бажає достроково припинити самоізоляцію у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів виїзду на тимчасово окуповані території у Донецькій, Луганській областях, Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та виїзду з них та особи, які виїжджають за межі України.
Забір матеріалу для ПЛР-тестування тут проводиться на лабораторній базі по вул. Пилипенка, 5, кімната №104, з понеділка по п'ятницю, з 8.30 до 14.00 години. Вартість одного дослідження згідно прейскуранту становить 851 грн. 77 коп. Телефон для довідок 63-65-91.
Оскільки Тетяна одразу сказала, що вважає себе контактною, зробити тут дослідження за 851 грн їй відмовили. Тому довелося скористатися послугами «Лабсервісу». Тут забір матеріалу роблять лише в лабораторії за адресою: вул. Самійла Кішки, 189 (навпроти в’їзду у Третю міську лікарню). Щоб здати аналіз, необхідно попередньо записатися на конкретний час із понеділка по п’ятницю за телефоном (098) 058-88-79 та приїхати самому. Вартість дослідження в лабораторії – 1250 грн. Термін видачі результатів аналізу — два робочих дні.
— На щастя, мій результат був негативним. Однак увесь той шлях, який мені довелося подолати, аби просто перевірити себе на наявність вірусу, серйозно засмутив. Думаю, за таких обставин треба було одразу казати сімейній лікарці, що я маю якісь ознаки захворювання, або в державній лабораторії збрехати, що приїхала з-за кордону, аби здати аналіз хоча б за 850 грн. Був ще один варіант – засісти усією родиною вдома на два тижні, але думаю, за цей час ми б втратили більше, ніж 1250 грн, — робить висновки з отриманого досвіду черкащанка.
Як підготуватися до здачі аналізу
Перед проходженням ПЛР-тестування пацієнту НЕ рекомендується:
За 6 годин
Вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки;
Використовувати препарати для розсмоктування.
За 3-4 години
Жувати гумку чи цукерки;
Чистити зуби, полоскати горло чи рот;
Їсти чи пити;
Курити.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter