Як соціальні мережі впливають на життя черкащан?
Реклама
Сьогодні важко знайти людину, акаунту якої не було б у соціальних мережах. Черкащани активно постять у мережах фото, посилання на статті та пишуть власні дописи. Так само у Фейсбуці, Контакті та Твітері зареєстровано багато сторінок різних відомих людей, зокрема, й політиків.
“Про все” запитало містян, чи мають соціальні мережі вплив та чи вірять, черкащани, що політики пишуть свої дописи власноруч?
Марина Боднарюк, дизайнер інтер’єру:
– Я користуюся соцальними мережами, але не так активно, як деякі інші люди, коли днями й ночами не відриваються від комп’ютерів. Взагалі я вважаю, що соціальні мережі мають чималий вплив на користувачів. Одні виставляють там на показ своє особисте життя, а хтось у мережах створює для себе якийсь образ відмінний від того, яким він є в житті. Але от за політиків, мені здається, хтось інший пише. Тобто їхні сторінки ведуть інші люди, бо ж у самих політиків, як на мене, часу для соціальних мереж немає. Тому я й не заходжу на сторінки публічних людей.
Артем Панкратьєв, юрист:
– Якщо читати новини, які постять у соціальних мережах, то можна їх аналізувати та робити якісь висновки. Наприклад, можна знайти чітку межу між перебільшенням і фейковою інфрмацією. Тут є кілька критеріїв. Передусім, треба звертати увагу на те, ким подається та чи інша інформація. Наприклад, одна справа, коли якийсь важливий пост пишуть твої друзі, чи люди яких ти знаєш, тоді така інформація сприймається більш чіткіше. Безумовно, соціальні мережі мають вагоме значення у житті. Фактично більшість новин та подій в місті набувають поширення саме завдяки соціальним мережам. Щодо того, чи відомі люди самі ведуть свої сторінки, можу сказати так: по-різному.
Еля, вчитель англійської мови, перекладач:
– Щиро вірю, що соціальні мережі таки мають вплив. І маю для цього приклад. Ми з друзями займалися волонтерством і свої проекти запускали через соціальні мережі. Таке поширення мало результат. Щодо політиків, то можу судити по народному депутатові Олегові Петренку, він є в мене в друзях. Я читаю його сторінку у Фейсбуці і вірю, що свої дописи він робить сам. Але, коли читаю, що пишуть інші політики, то виникають підозри щодо того, чи вони самі пишуть, бо в багатьох постах не відчувається щирості. Читаєш і думаєш: “О Боже, знову якась показуха”.
Тетяна Горб, продавець-консультант:
– Я є Вконтакті, але заходжу туди нечасто. Мені якось нецікаво. Значно корисніше реальне спілкування. Однак вважаю, що те, що пишуть користувачі у соціальних мережах, має чималий вплив. У той же час мені здається, що сторінки відомих діячв та політиків ведуть інші люди, а не вони самі. У самих політиків на це часу не повинно бути, вони ж постійно заклопотані.
Ілля Дайнека:
– Соціальними мережами не користуюся, бо не бачу в цьому потреби та й часу не вистачає. Але, думаю, що пости, які пишуть там інші люди мають важливе значення. Наприклад, випадок в Умані, коли боксер побив подружжя, набув розголосу саме за допомогою соціальних мереж. Люди написали у Фейсбуці Пустовару (Владислав Пустовар – начальник черкаської міліції – ред.) і він відразу відписав, що реакція буде. Водночас я не вірю, що політики самі ведуть власні сторінки у соціальних мережах. Сидить спеціальна людина і пише це замість них. Хіба в політиків є час для того, щоб самим писати пости?
Ната Босецька, абітурієнтка:
– Я є Вконтакті та в Твітері. Вконтакті читаю спільноти, в яких є корисна інформація. А взагалі люди хочуть всім розповісти, що вони роблять в цей час і тому пишуть це в соціальних мережах. Тож, думаю, що соціальні мережі таки впливають на життя. А от політики, мені здається, деякі самі пишуть, а деяким хтось і допомагає.
Тетяна, приватний підприємець:
– Друзі через соціальні мережі збирають кошти для різних соціальних потреб. Я завжди читаю такі дописи й думаю інші користувачі соціальних мереж також звертають на них увагу. І хтось та й допоможе. Тобто збирати гроші, наприклад, дітям через соціальні мережі значно швидше, ніж коли б це робили в реальному житті.
Людмила Рудяка, аніматор:
– На мою думку, повідомлення, які люди лишають у соціальних мережах, мають чимале значення. Я сама читаю, а до деяких навіть дослухаюся. Проте вважаю, що частіше треба вживу спілкуватися, ніж постити щось в соціальних мережах. А от про політиків не впевнена, що вони самі пишуть. Більше схиляюся до думки, що їхні думки хтось ще творчо опрацьовує.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter