Як зберегти кохання та вирішити проблеми в стосунках, - поради черкаської психологині
Реклама
14 лютого у світі відзначають День усіх закоханих або День святого Валентина. Саме сьогодні можна почути та побачити найбільше виявів кохання. Наприклад, у цей день сміливці в Черкасах зі сцени драматичного театру могли освідчитися коханій людині. Ми звикли до того, що День закоханих – це чудовий привід, аби порадувати другу половинку.
Видання Zmi.ck.ua вирішило поспілкуватися із черкаською психологинею Інною Лук’янець та дізнатися, чому закохані прив’язують прояв своїх почуттів до конкретного дня та як вберегти пристрасть у стосунках на тривалий час.
Як розповідає Інна Лук’янець, День святого Валентина дуже стрімко ввірвався в нашу культуру і прижився. Це говорить про те, що у суспільства була потреба у певному святі, ритуалі, традиціях для можливості проявити свої почуття.
"Думаю, це тому, що довгий час у нас в культурі була ніби заборона на почуття, не прийнято їх виражати відкрито, проявляти. Навіть певною мірою вони знецінювалися: "телячі ніжності" тощо. Але це не значить, що люди цього не відчували. Вони просто придушували свої почуття. І тут з’являється офіційне свято, яке говорить: "Із вами все добре. Почуття – це нормально. Можна любити". Люди ніби отримали дозвіл на чуттєвість. Думаю, була вже готовність суспільства", – каже психологиня.
Як парам зберегти свої почуття?
Інна Лук’янець розповідає, щоб зберегти свої почуття протягом життя, потрібно розуміти, що в стосунках ніхто не повинен лікувати комплекси і травми одне одного: що з більшими особистими проблемами ви заходите в стосунки, то складнішими і болючішими вони будуть.
Що варто робити парам:
– Потрібно працювати над собою, над емоційною зрілістю. Тобто емоційно доростати до рівня дорослої людини. Часто буває навпаки – фізіологічно дорослі, а емоційно – діти вступають у стосунки і, звичайно, вони складатися не будуть.
– Домовлятися про стосунки в парі потрібно "на березі", тобто на самому їхньому початку.
– Проговорювати все: що ви хочете від партнера, що ви можете йому дати, як ви уявляєте спільне життя, що для вас важливо, що для нього важливо тощо.
– Що більше буде ясності, то кращі будуть стосунки.
"Щоб не "вигоріти" в стосунках потрібно знати свої потреби і потреби партнера. І поважати його простір і свій. Наприклад, якщо партнер говорить, що потрібно побути самому, чи сходити з друзями відпочити, а у вас такого бажання ніколи не буває, то ви маєте почути його/її. І навпаки. Тоді ви будете давати достатньо повітря одне одному", – каже Інна Лук’янець.
Чи варто часто казати «Я тебе люблю» людині чи краще приберегти ці слова на певні моменти? Що радить психолог
Психологиня Інна Лук’янець радить прислухатися до себе та йти за відчуттями.
"Це буває по-різному. Все індивідуально. Для когось такі слова важливо чути рідко, для когось – потрібно щоденне підтвердження. Прислухайтеся до своїх відчуттів", – зауважує вона.
Щастя – не в парі: що робити на День закоханих самотнім?
Психологиня радить не придавати великого значення цій даті й просто сказати собі, що це звичайний день.
"Можна зробити собі подарунок, щоб порадувати і підтримати себе. Можна порадувати близьких і рідних. Врешті-решт, це свято можна не лише прикладати до закоханих, можна до всіх, кого ми любимо. І тоді, навіть ті, хто без пари, будуть прекрасно почуватися в цей день", – зауважила Інна Лук’янець.
Фото тематичні з мережі інтернет
Підготувала Світлана Небилиця
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter