Як змінилося надання ритуальних послуг для черкащан
Реклама
Життя через коронавірус і карантин не зупинилось, люди народжуються і помирають. Єдине – треба зважити на певні зміни, які відбулись у роботі служб, які допомагають черкащанам в організації поховань їхніх близьких. Ритуальні обряди на період карантину заборонено, адже під час їх проведення існує загроза розповсюдження інфекції.
Про це інформують Вечірні Черкаси.
У Міністерстві охорони здоров'я розробили інструкцію щодо поховання померлих через коронавірус.
"Найбільший ризик у похованні мають ритуальні обряди, там, де можливе велике скупчення людей, там, де можливі прощальні поцілунки, це все ті точки ризику, які треба унеможливити й запобігти. Тому як би нам цього не хотілось, але ми вимушені рекомендувати зменшити час і кількість людей, які проводжають людину в останній шлях при коронавірусній хворобі", –йдеться у повідомленні.
- Якщо люди дуже просять, прощання з небіжчиком відбувається у Будинку трауру. Але ми попереджаємо близьких покійного ще при оформленні, що в залі скорботи при прощанні може знаходитися не більше десяти осіб. Якщо ж їх більше, наші співробітники запускають їх у кілька заходів, - зазначив директор комунального підприємства "Комбінат комунальних підприємств" Анатолій Бейн.
Нині, за словами Анатолія Бейна, в Черкасах немає збільшення кількості поховань. За добу, за його словами, в Черкасах відбувається 10-11 поховань.
Функція розпорядника поховань майже не задіяна, тому що для прощань збираються 3-5 осіб і все.
- Незважаючи на карантинні заходи, було два випадки, коли мої знайомі зверталися й запрошували мене. Я працювала в масках і рукавичках, дотримуючись усіх необхідних засобів захисту – розповіла розпорядник поховань Тетяна Протасенко.
Тетяна Миколаївна працює в цій сфері вже 15 років і з такими змінами в роботі зіштовхується вперше.
- Краще запобігти поширенню цієї ситуації, ніж потім братися за голову і казати: «Чому ж ми це не зробили?» – розуміє особливості роботи Тетяна Протасенко.
Адміністратор ритуальної служби «Ритуал» Ірина Коваленко зазначає, що послуги надаються в тому самому об'ємі. Єдине – люди почали боятися й рідше виходити з дому, менше контактувати. Тому з’явилась така послуга, як приймання замовлення на дому.
- У разі крайньої потреби, наприклад, якщо в родині є маленькі діти, або дуже літні люди, ми надаємо таку послугу як замовлення на дому. Наші спеціалісти, дотримуючись усіх необхідних засобів захисту, працюють у спеціальних костюмах, рукавичках, обробляють руки антисептиком, – пояснила Ірина Коваленко.
Також замовлення оформлюють дистанційно по телефону.
- Кафе, які організовували поминальні обіди, одразу відмовилися співпрацювати у зв'язку з карантином, адже за порушення накладають великі штрафи. Кафе можуть працювати на винос, але самі люди свідомі й розуміють, що запрошувати людей додому – це знову робити скупчення людей, яке може бути небезпечним, – додала Ірина Коваленко.
Як зазначив Анатолій Бейн, за інструкцією, як тільки у Черкасах буде зареєстровано перший випадок смерті від коронавірусу, цю людину будуть везти на кладовище з моргу, в закритій труні, додому тіло не завозитимуть.
- Тіла померлих мають бути оброблені дезінфекційним хлорним розчином та поміщені в непроникний герметичний пакет-мішок. Поховання тіла здійснюють у цільнозакритій труні. При здійсненні поховання померлого дозволяється перебувати одночасно у приміщенні не більше як одна особа на 10 кв м і забезпечення відстані між ними не менше, як 1,5 метра, – цитує інструкцію від санітарної служби Анатолій Бейн. – Є розмови, що таких людей ховають у цинкових трунах. Такого немає.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter