Реклама
Реклама
11.03.15 14:57

Яких екзотичних тварин тримають вдома черкащани


Реклама
Яких екзотичних тварин тримають вдома черкащани
 
Тхори, змії, павуки, скорпіони — які ще незвичні домашні улюбленці живуть удома в черкасців, пише in.ck.ua.
 
Ярослав Кузьменко, захоплюється рептиліями
 
Добре знає біологію змій та ящірок, тому без проблем може доглядати за плазунами вдома. Мріє в майбутньому зібрати невелику колекцію змій. Дружина до такого захоплення свого чоловіка ставиться з розумінням.
 
Загалом, вдома я тримаю вісім видів павуків і одного скорпіона, але найбільше мені подобаються рептилії: змії та ящірки. Змій тримаю неотруйних: маїсового та тонкохвостого полоза. Особини маїсового полоза зовсім маленькі, їм всього по 2 місяці. В неволі ці змії виростають до 1-1,2 метра.
 
Перша змія з’явилася в мене минулоріч. Подарував її знайомий, який займається розведенням цих тварин багато років. Змії приваблюють мене своєю формою, кольором шкіри, пристосуванням до навколишнього середовища в процесі еволюції та способом полювання.
 
Живуть тварини в скляних тераріумах, зроблених власноруч, їдять гризунів — мишей і пацюків. В природі змії можуть харчуватися також дрібними ящірками, земноводними та пташками. Я годую їх тільки мишами, кожного дня міняю воду в напувалці. Також декілька разів на 3 місяці замінюю субстрат і роблю повну дезінфекцію.
 
Юлія Федішина, розводить равликів
 
Юлія вже 4 роки тримає вдома равликів різних видів. Їх у неї так багато, що дівчина відмовляється рахувати. Тварини живуть в пластикових судочках з мохом, їдять овочі та фрукти, а також суміш із зерна та яєчної шкаралупи.
 
Пам’ятаю, як у мене з’явився перший равлик: моя мама працювала на станції юннатів у Миколаєві, куди привозили равликів. Я й собі одного взяла, почитала в інтернеті, як за ним доглядати. Пізніше з’явився і другий равлик. Поступово я вивчала цих тварин: дізналася про багато видів, особливості їх життя. Сьогодні в мене близько двадцяти судочків, в кожному з яких мешкає від 2 до 5 равликів.
 
Кожному равлику ім’я не даю, але найбільшого, довжиною 15 см і вагою 350 грам, звати Неролі. Це равлик – архахатин овум, якого я придбала в черкаському розпліднику, одному з найбільших в Україні.
 
Равлики – це екзотика, тому я не продаю їх дітям в якості іграшок. Ці тваринки не люблять, щоб їх турбували. Максимум – це дістати їх, помити й нагодувати раз у 2 дні. Здебільшого равликів у мене беруть колекціонери, які займаються розведенням.
 
У косметичних цілях я своїх улюбленців не використовую. Питання про косметологічний ефект від равликів є спірним. Одні вважають, що слиз ахатина – корисний, інші заперечують цю думку. Окрім равликів, у мене ще є кіт, хом’як і три пацюка. Вони дружать між собою, але наодинці один із одним я їх не залишаю.
 
Павло Місяць, власник 25 павуків
 
Павло з дитинства любить комах. У більш зрілому віці захотів собі павука-птахоїда. Ці тварини приваблюють хлопця розміром, грацією та поведінкою. Зараз чоловік знає про цих тварин все і доглядає за ними вдома.
 
Півтора роки тому завів собі 7 молодих павуків, двоє з яких були отруйними. Це був тільки початок. Павуки – це як наркотик: якщо завів більше двох, хочеться ще і ще. Один із моїх улюблених павуків – мексиканський червоноколінний. Я його побачив 5 років тому, він досі є моїм фаворитом.
 
Живуть тваринки в пластикових ємностях і тераріумах. Доглядати за павуками просто: треба дотримуватися температурного режиму, підтримувати відповідний рівень вологості та правильно годувати.
 
Їдять мої улюбленці тарганів, цвіркунів та зоофобусів. Великих павуків я годую раз на два тижні: якщо дати великого таргана, вони й місяць можуть його їсти. Маленьких можна годувати раз в три дні. Загалом, павуки довго можуть жити без їжі, але не без води. Тому потрібно контролювати вологість. Деякі види (пустельні, африканські) потребують менше вологи, на відміну від тропічних павуків. Температура так само: комусь потрібна вища, іншим — навпаки.
 
Мрію зробити для павучків окрему кімнату з інкубатором, відповідним кліматом, тобто так звану міні-ферму, і розводити там різні види. Зараз я спарив 2 пари павуків, на підході третя. Тепер чекаю на поповнення.
 
Інна Шевченко, тримає вдома черепаху
 
Черепашку Інні подарував хлопець. Ця тварина приваблює дівчину своїм незвичним зовнішнім виглядом, спокоєм і відсутністю клопотів із доглядом.
 
У мене червоновуха черепаха, це вид прісноводних. Вона ще маленька, їй лише 10 місяців, але за ці місяці моя дівчинка виросла на 2 см, зараз довжина панцира становить уже 7,5 сантиметрів. Цей вид черепах живе близько 20-30 років.
 
Я тримаю черепаху в акваріумі. Діна дуже любить тепло і сонце, тому купили їй спеціальну лампу для підтримки оптимальної температури. Воду тваринці потрібно міняти, зважаючи на рівень забрудненості, але я роблю це майже щодня, щоб черепашці було комфортно.
 
Діна обожнює їсти креветки і мідії. Також даю їй сухий корм із вітамінами. У моїх знайомих живе такий же вид черепахи, вона їсть все — і фрукти, і м’ясо, і молоко.
 
До черепашки у мене не було ніяких домашніх улюбленців. Я обрала таку незвичну тваринку, тому що вона не потребує особливого догляду, її не потрібно вигулювати, адже на це завжди не вистачає часу. Інколи випускаю черепаху “на прогулянку” по квартирі: може так заховатися, що потім два дні шукаю.
 
Поки що Діна живе в акваріумі одна, але плануємо купити їй молюсків або другу черепаху, щоб було веселіше.
 
Олексій Вахненко, захоплюється тхорами 
 
Олексію дуже подобаються тхори — веселі, грайливі тварини, які своєю поведінкою нагадують хлопцю собак.
 
Зараз в моєму домі живе одразу два тхора — альбінос Тимофій і Жирок. Обидві тварини з’явилися у мене досить спонтанно.
 
У кожного тхора свій характер. Тимофій — тихий і спокійний, але любить поганяти собак і вкусити їх за задні лапи. Жирок — молодий, веселий, активний, собак боїться.
 
Твій тхір ставиться до тебе не так, як до всіх інших. Вночі може прийти спати до господаря, рано вранці почати бігати, гратися, розбудити… Тхори нагадують мені собак: такі ж грайливі і вимагають уваги.
 
Із двома тхорами простіше, ніж з одним. Одній тваринці треба приділяти дуже багато часу. Коли їх двоє, стає простіше, адже вони граються вдвох. Варто розуміти, що тхори потребують відповідального догляду за здоров’ям. Тхір багато спить — 16-18 годин на добу. Період бадьорості у нього триває по годині вранці і під ніч, а також годинку-дві ввечері.
 
В теплу пору року ми з іншими власниками тхорів постійно збиралися у вихідні в Парку хіміків на прогулянку. Насправді, у Черкасах досить багато людей тримають тхорів, хоча на перший погляд це не так. Багато власників просто не виводять своїх тварин на вулицю.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #новини #тварини

Останні новини

23 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
18:59
Як вимикатимуть світло на Черкащині 24 листопада
16:21
У Черкасах насмерть збили жінку
13:22
Військовий із Черкас перебуває у Пентагоні
12:36
Черкаська громада попрощалася з двома мужніми воїнами
11:32
Скільки зараз коштують квартири у Черкасах
09:20
У Черкасах в останній шлях провели маму загиблого військового
22 листопада 2024
20:03
Рушники черкаської майстрині представили у Марокко (ФОТО)
19:00
Храму на Уманщині передали рукописну ікону 19 століття
18:18
На Черкащині знищили 7 безпілотників: є пошкодження
18:00
Стало відомо графік відключення світла на Черкащині на 23 листопада
17:04
Британія визнала корупціонером власника черкаського "Азоту" Фірташа та запровадила проти нього санкції
16:18
На Уманщині внаслідок автотрощі загинули дві людини, ще одна - постраждала
16:09
Черкащан запрошують написати повідомлення для капсули часу
15:46
У Черкасах сталася аварія
15:29
Житель Уманщини, який ухилявся від сплати аліментів, отримав новий вирок
14:14
У Черкасах у Свято-Михайлівському соборі встановили військових частин гарнізону
13:39
Правоохоронці з'ясовують обставини розстрілу собак на Черкащині
13:05
Укрзалізниця анонсувала запуск нового поїзда з Харкова до Черкас
12:33
У Черкасах попрощалися із молодими захисниками
11:55
У одному із черкаських парків висадили дуби
11:33
На Черкащині прогнозують значний мокрий сніг
10:55
У Канівській громаді попрощаються із ветераном війни