"У школу – з маскою, а на уроці – без": яких норм треба дотримуватися під час навчання черкащанам?
Реклама
Максимально безпечна дистанція, маски, антисептики та урни для утилізації використаних засобів гігієни – такі умови поставлені перед школярами, студентами, а також вчителями під час навчання в закладах освіти, яке розпочнеться 1 вересня традиційно.
Про це повідомила під час брифінгу начальниця управління освіти Черкаської ОДА Ольга Чепка, передає кореспондент Zmi.ck.ua.
У школах має бути дотримана соціальна дистанція, яка буде безпечною для дітей, вчителів та батьків. Заклади освіти самостійно вирішуватимуть, у який спосіб це забезпечити. Але максимально допустима кількість учнів в одному класі – це 30 осіб. Під час лекцій в університетах у "зеленій" зоні допускають присутність 50 осіб, а в інших зонах – 38.
За словами Ольги Чепки, для дотримання дистанції на підлозі має бути розмітка, аби діти чітко розуміли, як вони можуть рухатися.
"Має бути забезпечена мінімалізація контактів між різновіковими групами в дитячих садочках, школах та університетах. Преференція проведення уроків, не покидаючи межі одного класу. Є чітке розмежування учнів при вивченні певних предметів на підгрупи. І звичайно забезпечення індивідуальних норм", – зазначила Ольга Чепка.
ЧИТАЙТЕ: Як черкаські школи працюватимуть із 1 вересня?
Також вона додає, що педагогічний та обслуговуючий персонал не допускають у заклади освіти без масок, так само і школярі в приміщення повинні заходити в них. Уже під час самих уроків або лекцій вони можуть зняти маски. Без масок можуть бути учні початкових класів (1-4 клас).
"Вони можуть бути без них і в коридорах, і в класах. Очевидно це пов’язано з низьким відсотком захворювання – тільки 7% від народження до 15 років хворіють на коронавірус. Усім іншим заходити в приміщення в масці", – повідомила Ольга Чепка.
Окрім цього, в закладах освіти має бути чітко дотриманий температурний скринінг.
"А також утилізація використаних засобів. Для цього мають бути визначені місця в школі, забезпечені контейнерами або урнами з кришками із маркуванням, що там є. А також вчасний їхній вивіз: або по графіку, або по мірі накопичення. Вони можуть бути розміщені в туалетах або при вході до школи. Якщо це гуртожиток, то в коридорах", – зазначила Ольга Чепка.
Карантинні умови також мають бути дотриманні й у гуртожитках при ЗВО. Так, студенти можуть не носити маски в кімнатах, але повинні одягати їх в коридорі чи на кухні. Дотримання цих умов повинна контролювати спеціально призначена людина.
Ольга Чепка також додала, що індивідуальними засобами захисту дітей будуть забезпечувати батьки.
"Наразі на школи покладено великі автономні права. Кожна школа сама повинна вирішити той алгоритм, у якому вони будуть працювати з 1 вересня. Рекомендовано вчителям не боятися проводити навчання у дві зміни. Або зробити плаваючий графік, щоб не було скупчення під час навчання", – зазначила вона.
За словами керівниці управління охорони здоров'я Черкаської ОДА Лариси Кошової, в разі якщо буде виявлена особа з підвищеною температурою, то вона буде відсторонена від процесу навчання. Їй потрібно звернутися до сімейного лікаря та взяти направлення для тестування на коронавірус. У разі підтвердження – увесь клас піде на карантин. Якщо це університет, то ідуть на карантин ті особи, які вчилися в одній групі або ходили на суміжні заняття.
Контактні особи проходять обстеження безкоштовно.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter