Якими будуть новації цьогорічної вступної кампанії до ВНЗ
Реклама
Цього року у зв’язку з прийняттям нового Закону «Про вищу освіту» з’явилися й новації у вступній кампанії-2015. Зокрема, вузи можуть самостійно встановлювати пороговий бал, додавати додаткові бали за проводження курсів, також відміняється обов’язковість медичної довідки. Для того, щоб вступити до ВНЗ обов’язково треба скласти ЗНО, єдиним винятком є абітурієнти, які мають захворювання, що заважає написати тестування, пише Нова Доба.
Тоді він може скласти вступне випробування безпосередньо у вузі. Та право на вступ матимуть лише абітурієнти, які склали тестування в 2015 році. Залишилось без змін з минулорічної вступної кампанії те, що абітурієнт може подати документи до 5 вузів на 3 напрями підготовки в кожному.
Про ці та інші зміни до цьогорічної вступної кампанії за «круглим столом» говорили представники Черкаського державного технологічного університету та департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації.
– Перелік і кількість сертифікатів ЗНО вуз вибирає самостійно, вагу кожного з яких встановлено на рівні 30 % конкурсного балу. Єдиним винятком у ЧДТУ є напрям «Дизайн»: творчий конкурс оцінюється в 50 % конкурсного бала, а сертифікати ЗНО – 20%, – розповів про особливості вступної кампанії Сергій Михайлович Мильніченко, відповідальний секретар приймальної комісії ЧДТУ. – На кожен напрям підготовки як і торік три конкурсних предмети. Вага середнього бала документа про повну загальну середню освіту становить 10 % від конкурсного бала, вага балів за особливі успіхи та закінчення курсів в ЧДТУ на природничі та інженерно-технічні спеціальності – 5%.
Курси в Черкаському державному технологічному університеті є довготривалі, які починають свою роботи з вересня, є й курси інтенсивної підготовки з усіх предметів, з яких проводиться ЗНО. Крім того, є курси для підготовки до вступу на творчі спеціальності. Абітурієнти, які відвідують такі курси, мають змогу не тільки підготуватися до ЗНО, а також познайомитися з викладачами, базою університету й отримати додаткові бали, які знадобляться при зарахуванні.
У 2015 реєстрація на ЗНО триватиме до 20 лютого. Абітурієнти мають вибрати предмети, з яких вони хочуть пройти тестування.
– Усі зміни в документах можна роботи до першого квітня, але рівень складності завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури можна змінити лише до 6 березня, – підкреслив Сергій Мильніченко.
Основним принципом оцінювання цього року стане принцип склав/не склав. Тобто, буде визначена певна кількість балів, якщо абітурієнт їх не набере, значить він не пройшов випробування.
– Після завершення тестування з кожного предмета збирається група експертів, яка аналізує завдання тесту і визначають вірогідність правильної відповіді на кожне завдання мінімально підготовленого абітурієнта. Потім оцінки усереднюються і використовуються для визначення цього порогу, тобто визначається так званий пороговий бал. А далі тестові бали переводитимуться стандартно від 100 до 200 балів, а точка відліку на шкалі буде не нуль, а значення порогового балу. І абітурієнти, які подолали пороговий бал займуть місце в рейтингу, – пояснив Сергій Михайлович.
Важливим є те, що абітурієнти, які не набрали порогового балу з української мови та літератури, до подальшого тестування у червні не будуть допущені.
Загалом учасники ЗНО можуть складати випробування з 12 предметів: української мови та літератури, історії, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, французької, іспанської, німецька мова і російська мова. Незважаючи на запроваджені тести подвійної складності, в ЧДТУ сертифікати з математики й української мови та літератури прийматимуть базового рівня. Тести подвійної складності виявилися не популярними серед навчальних закладів. Лише 7 вузів в Україні підписалися на підвищений рівень складності з математики й 5 – з української мови та літератури.
На попередніх вступних кампаніях були 2 обов’язкові предмети, а третій можна було вибирати один із двох. Цього ж року третій предмет вказується один, за вибором ВНЗ. Обов’язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література.
– Для обрахунку конкурсного балу встановлюватимуть вагові коефіцієнти – конкурсний бал, це сума балів вступника за кожен сертифікат ЗНО, середній бал атестата, бали за конкурс творчих або фізичних випробувань помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці. Усі три сертифікати по 30%, плюс 10% атестат й можна ще додати бали за особливі успіхи й підготовчі курси.
Про ще одне нововведення вступної кампанії розповіла заступник директора департаменту освіти і науки ЧОДА Ольга Фурман.
– Коли абітурієнт подаватиме заяву, він має поставити пріоритетність серед ВНЗ і спеціальностей на його думку. У зв’язку з цим Міністерство освіти відмінило три хвилі зарахування. Якщо абітурієнт за своїм загальним балом не проходить на той факультет, який був у пріоритеті, його автоматично зараховують до другого чи третього. Тоді вступник уже сам визначається й подає оригінали документів, – зазначила Ольга Яківна.
Вступна кампанія розпочинається 10 липня й закінчується 1 серпня для тих абітурієнтів, які не складають творчі конкурси чи спортивні іспити.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter