Який одяг та ранець слід обирати для школи: поради черкаським батькам
Реклама
Вже за місяць розпочинається навчальний рік, тож нині батьки скуповують одяг та різноманітне шкільне приладдя. При цьому слід враховувати поради гігієністів.
Про це повідомляє Державна санепідемслужба Черкаської області.
Шкільна форма повинна бути зручною, якісною, відповідати гігієнічним рекомендаціям та нормативам щодо урахування фізіологічних особливостей дітей, їх віку, зросту тощо.
Шкільний одяг не повинен бути тісним, надто довгим і надто широким, не стискати судин і внутрішніх органів, не порушувати функціональних можливостей опорно-рухового апарату. Дитина повинна мати можливість легко вдягтися і роздягтися, її одяг повинен виховувати естетичний смак.
Особливо високі вимоги висувають до тканин, з яких виготовляється дитячий одяг. Синтетичні матеріали можуть несприятливо вливати на організм дитини, тому їх можна використовувати лише у поєднанні з натуральними волокнами і за умови суворої регламентації відсоткового вмісту до інших матеріалів різного призначення.
Вся продукція для дітей, яка виготовляється та реалізується у торгівельній мережі, повинна мати позитивні висновки державної санітарно-гігієнічної експертизи.
При купівлі шкільного одягу батькам необхідно звернути увагу на маркування одягу, яке міститься на ярлику. Він повинен кріпитися до кожного швейного виробу. Саме ярлик інформує споживача про якісні та інші характеристики товару та містить реквізити підприємства-виробника. На ньому подана інформація про волокнистий склад матеріалу, з якого виготовлений одяг.
Віддавайте перевагу одягу з максимальним вмістом натуральних волокон.
Коли йдете купувати ранець, рюкзак чи портфель, обов'язково візьміть із собою дитину для того, щоб приміряти його та перевірити, чи зручний буде портфель для дитини. Найкращий варіант – ранець на двох лямках. А сумка на одній лямці - є серйозною причиною викривлення хребта (сколіозу).
На відміну від портфеля, шкільний ранець не шкодить хребту. Привчає його знаходитись у правильному положенні, при цьому має, як правило, більшу кількість необхідних кишень. Рюкзак не кращий вибір для малюка, оскільки в нього м'яка спинка. Цей варіант більше підійде для старших школярів. Ранець повинен мати тверду ортопедичну спинку, що добре прилягає до спини, дозволяє оптимально розподіляти навантаження на плечовий пояс.
Для збереження правильної статури школяра дуже важливі розміри та вага ранця. Його ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини, а висота – 30 см., вага разом із умістом повинна становити не більше 15 % від ваги школяра, а в молодших класах – 10 %.
Лямки ранця повинні регулюватися, їх доведеться підтягувати або відпускати в залежності від одягу та росту дитини. При цьому ремені повинні бути відрегульовані так, щоб ранець знаходився строго на спині, і ніяк не нижче попереку.
Вибираючи матеріал, з якого виготовлений ранець, краще зупинити свій вибір на матеріалі з водонепроникної, міцної, наприклад, нейлонової тканини, тоді він буде стійкий до кліматичних умов, у випадку забруднення його можна буде без проблем випрати. Всі шви на виробі мають бути чіткими. Шви та окантовки ранця не повинні бути грубими та врізатися в тіло дитини, всі замки та блискавки повинні легко закриватись і відкриватись, щоб не привести до травми.
Зверніть увагу на етикетку, де повинні бути рекомендації щодо віку дитини, якій рекомендовано цей виріб та наявність висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи.
Пам’ятайте: лише правильний підбір шкільних приладь допоможе вашій дитині відчувати себе комфортно і зручно: це важливий фактор для здоров'я вашої дитини.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter