Який історичний колір готелю "Слов'янський" в центрі Черкас?
Реклама
У Черкасах планують реконструювати будівлю колишнього готелю "Слов'янський". Вона належить приватній компанії, тому бюджетні кошти на це витрачено не буде.
Нещодавно заступниця директора ПП "Крупське" Ірина Велько ініціювала серед містян опитування, якого кольору має бути будівля після реконструкції - таким як є зараз чи пофарбувати новим кольором.
Серед містян виникла чимала дискусія з приводу того, який саме колір будинку є історичним.
Тож Zmi.ck.ua поцікавилися у відомого черкаського краєзнавця Бориса Юхно із цього питання.
"Колись цією темою активно зацікавився мій колега - Василь Страшевич. Для початку він просто відкинув стереотип, що цей будинок завжди мав основним звичний вже навіть старшому поколінню блакитний колір (бо й справді, на дореволюційних світлинах він червонувато-сірий). Манера архітектурної побудови зі збереженням форм модерністських стилів, що була притаманна Владиславу Городецькому, і навіть колір спроектованих ним будівель як типовий для українського бароко – бірюзово-білий для стін, світло-жовтий для карнизів, білий для ліпнини, все це опосередковано вказує на почерк зодчого.
Цеглу не фарбували, а вона у нас була переважно пісочного кольору. Елементи декору, карнизи - можна лише здогадуватися, але очевидно теракотові, ближче до коричневого. Принаймні - на інших фасадах так, та й у Каталозі Руска. Взагалі-то "вічно голубий" - це міф. Він поступово "голубів" від сірого. Принаймні, у 1930-ті був сірим, та й пізніше теж. А остаточно залили його голубим аж у 1993 чи 1994, коли встановлювали новий шпиль", - відзначив Борис Юхно.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter