Юна черкащанка-автостопер розповіла про свої мандри Європою
Реклама
Черкащанка Дарина Бузовська подорожує з 18-ти років. Нині їй 20 і вона побувала у більш як двох десятках країн.
Про це інформує "Вікка".
Мандрує дівчина переважно автостопом, інколи користується дешевими авіалініями, громадським транспортом та та bla-bla-car.
"Вперше я відправилася у самостійну подорож 2 роки тому. Мені було 18. Саме в цей перший рік своїх мандрів я відвідала найбільше країн. Подорожувала як у компанії, так і сама", – розповідає черкащанка.
Подорожі стали для неї своєрідною школою життя. І вчилася там черкаська мандрівниця, як то кажуть, у польових умовах. З обмеженим бюджетом, у годинах очікування на попутне авто, у будь-яку погоду з найскромнішими амбіціями щодо місця ночівлі. До того ж у Європу Дарина Бузовська відправилася без навичок спілкування англійською.
Черкащанка приміряла взуття у Роттердамі. Фото vk.com
"Я вивчала англійську в школі, але практики не було. Саме у поїздках отримала навички спілкування, дуже підтягнула свій рівень. А ще подолала не один психологічний бар’єр. Особливо це стосується страхів та стереотипів про те, що дівчині одній подорожувати вкрай небезпечно", – ділиться досвідом черкащанка. До речі, він у неї був незапланований.
Десь у Норвегії. Фото vk.com
"Через онлайн-оголошення я не знайшла попутну машину на ранок, коли планувала від’їжджати, тому скористалася автостопом. Саме такий спосіб пересування дає неперевершений досвід комунікативних навичок. Після цих пригод я, мабуть, вже можу знайти спільну мову з ким завгодно та підтримати розмову на будь-яку тему", – зазначає юна мандрівниця.
Дарина Бузовська на заправці в очікуванні попутного авто. Фото vk.com
Черкащанка пригадує, як двічі кільцем об'їхала Європу. "За першим кільцевим маршрутом – через Словаччину, Угорщину, Чехію і Польщу – я відправилися з напарником по подорожі. Знайшли одне одного в інтернеті і вирішили відправитися разом", – розповідає Дарина Бузовська.
Вже у наступну подорож – велике кільце по 8-ми європейських країнах – дівчина відправилася з іншим подорожувальником – професійним гідом, який водить людей у гірські походи за кордоном. Разом з ним черкащанка подрожувала у Чорногорії та балканських країнах.
Черкащанка разом зі своїм попутником у Македонії. Фото vk.com
Здебільшого такі поїздки за кордон вимагають мінімум витрат. Іноді Дарина Бузовська навіть привезла із собою гроші назад. "Подорож до Парижа, мабуть, була найдешевшою. Ми поїхали туди з подругою. Я – студентка, вона – викладач, яку мали от-от скоротити на роботі. Один із водіїв, який нас підвозив, так пройнявся нашою фінансовою ситуацією, що дав нам 100 євро. Вийшло по 50 кожній. До того ж я ще брала 50 євро із собою. Так що з таким бюджетом навіть на шопінг вистачило. У кросівках, що купила тоді, досі ходжу", – пригадує мандрівниця.
Останнім часом вона змінила свій погляд на мандри автостопом. Каже, що в таких подорожах важко відчути країну. "Подорожуєш Швейцарією, але найцікавіших місць не бачиш. До того ж автостопом доїдеш не всюди. Все одно доводиться купувати квитки на автобуси, громадський транспорт. В Іспанії, Італії, Португалії погано з автостопом. До того ж такі подорожі емоційно виснажують, бо хоч-не-хоч, а потрібно спілкуватися з великою кількістю людей", – пояснює черкащанка.
До того ж, перевіривши себе на вміння підлаштуватися до будь-яких умов, на спритність збору в подорож, стає вже не так цікаво. "Коли не проблема зібратися у подорож за 30 хвилин, коли помандрував, починаєш цінувати розмірене життя. Починаєш отримувати насолоду від того, що кожного дня доводиться робити одне й те саме. Я вирішила для себе, що треба гармонійно поєднувати активний спосіб життя і буденність", – каже Дарина Бузовська, яка наразі відправляється у подорож до Карпат.
На згадку від шалених поїздок автостопу дівчині залишилася купа яскравих спогадів, цікавих знайомств, калейдоскоп пейзажів та записи на власній сторінці у соцмережі.
"Позаду 10 днів автостопу, 22 автомобілі, 4 європейські країни та багато нових вражень. Ми подолали більше 2500 км. Справжня романтика – це дорога. Ти їдеш і розумієш, наскільки легко долати ті кляті кілометри, наскільки багато у світі хороших і добрих людей, а ще – що правило справжнього мандрівника зовсім не вигадка. Полягає воно в тому, що мандрівникам завжди щастить. Останні два дні вже могли не автостопити, бо потягом від Ужгорода було б дешевше доїхати, але ти вже просто чіпляєшся за останню можливість ще раз відчути свободу та безтурботність", – такими спогадами у соцмережі поділилася черкащанка у листопаді 2014 року.
До речі, на своїй сторінці у статусі, що часто відображає світогляд людини та її цінності, черкащанка написала одне єдине слово "мандрівниця".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter