Юрій Тренкін: “Готовий стати секретарем Черкаської міськради, але за певних умов”
Реклама
Результати виборів, новий виконком, депутати, секретар міськради, коаліція депутатського корпусу та роль “батьківщинців” у нових політичних реаліях Черкас.
Про це все голова Черкаської обласної організації ВО “Батьківщина” Юрій Тренкін поспілкувався зі Zmi.ck.ua.
Результат партії на останніх місцевих виборах:
- Загальнообласний показник “Батьківщини” – це 12 %. Наші представники присутні у всіх 4 районних радах, в обласній раді 7 депутатів, у Черкаській міській раді – 4 депутати. Результат у Черкасах – це окрема історія, оскіьки він є викривленим. На це вплинуло декілька факторів, зокрема й те, що багаторічний очільник обласної організації партії Анатолій Бондаренко незадовго до старту виборчого процесу вирішив змінити політичну силу. А за такий короткий період ми не змогли знайти достойного кандидата на посаду міського голови Черкас, який би реально позмагався за перемогу, а не був у якості статиста. Я вважаю, що якби Бондаренко залишився у “Батьківщині”, то наш результат у Черкасах був не менше 30 %. Саме таку тенденцію показувала соціологія ще влітку.
Чому Юлія Темченко та Світлана Бєлова відмовились від мандату депутата міськради:
- Наші жінки є професіоналами у своїй справі (Темченко є директоркою музичної школи №1, а Бєлова очільницею садочку №89, - Ред). Вони чітко проаналізували, що в них не вдасться продовжувати ефективно працювати у своїх галузях і достатньо часу приділяти депутатським обов’язкам. Тому вони віддали перевагу роботі. На мою суб’єктивну думку, коли депутат ще працює у органах місцевого самоврядуванні – це не є правильним, оскільки все рівно буде відбуватися певний лобізм тієї галузі, де він працює.
- Не маємо нічого проти Валерія Міняйла, але за нього проголосували лише 60 виборців на окрузі, а за того ж Юрія Тренкіна більше 900 чи Олексія Мельника, якого підтримали більше 500 виборців. Чиї інтереси тоді представлятиме Міняйло у міській раді?
- Так, я розумію, що цієї цифри не достатньо і рівень підтримки жителями має бути більшим. Але такими є нинішні реалії. Після Темченко і Бєлової наступним у виборчому списку йде Міняйло. Я переконаний, що новий виборчий кодекс є повністю абсурдним. Більше заплутанішої системи ще треба вигадати. Часто люди не могли розібратися, як правильно голосувати.
Більшість в новій каденції міської ради:
- Переконаний в тому, що всім новообраним депутатам потрібно працювати заради розвитку міста Черкаси. Ми депутати міської ради, і незалежно від партійної приналежності, маємо вирішувати конкретні місцеві проблеми. Тому я бачу об’єднання депутатів не навколо загальноукраїнської політики. Наступний рік буде фінансово дуже непростим для міста, адже у зв’язку із пандемією ми не доотримаємо в бюджет близько 200 мільйонів гривень. Тож закликаю депутатів гуртуватися. Це буде зробити набагато простіше, оскільки до міської ради пройшли здебільшого нові люди. І я бачу по персоналіям, що вони не будуть керуватися принципом “чим гірше – тим краще”.
Формування нового виконкому та обрання секретаря міськради:
- Думаю, що із цим не має бути якихось особливих проблем. Наприклад, “Батьківщина” готова делегувати у виконком своїх спеціалістів, які мають теоретичні та практичні знання. Звісно, що за їхні дії ми будемо нести політичну відповідальність. По конкретним персоналіям поки не готовий говорити. Наша фракція, як і в попередні роки, орієнтується виключно на конструктив та розвиток Черкас.
- Є інформація, що ви також претендуєте на посаду секретаря міськради…
- Не буду приховувати – ця відповідальна посада мені цікава. Маю чималий управлінський, депутатський досвід. П’ять років очолював бюджету комісію. Тому я готовий стати секретарем Черкаської міської ради, але за певних умов:
1) Цього має хотіти міський голова, зокрема бачити в мені людину, що стане помічником у розвитку Черкас.
2) Це має підтримати більшість депутатського корпусу.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter