За крок до визначення майбутнього міста: стратегічний комітет погодив Стратегію розвитку Черкас
Реклама
Стратегічний комітет погодив Стратегію розвитку Черкас і направив її на розгляд міської ради.
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко.
За його словами, було проведено десятки обговорень, зібрано широке коло думок та коментарів, щоб максимально врахувати побажання черкаської громади. До обговорення також долучались грузинські представники, які поділились досвідом реалізації "Батумського дива". До винесення стратегії на сесію міської ради ще можливо внести певні додаткові корегування. Йдеться про технічні моменти, адже головні її аспекти вже визначені.
Головною метою стратегії розвитку є ефективне використання наявного потенціалу міста заради забезпечення стабільного, перспективного соціально-економічного розвитку та створення умов для підвищення якості життя місцевого населення. У центрі уваги стратегії – людина, її добробут і здоров’я.
"Стратегія націлена на посилення місцевої громади, розвиток громадянського суспільства та сприяння соціальним інноваціям та інтеграції. Ми переконані, що в Черкасах, як і в усьому сучасному світі, громадянське суспільство повинно відігравати ключову роль у провадженні ефективних соціально-економічних змін. З цією метою заплановано створення системи громадських просторів, центрів змістовного дозвілля у місті, розширення системи підтримки громадських ініціатив", - написав Сергій Тищенко.
Належне місце в стратегії посідає соціальна підтримка громадян: запуск роботи Кризового центру та будівництво мiського центру соцiальної пiдтримки та адаптацiї бездомних осіб та осіб, що потребують особливого догляду, впровадження дуальної форми освіти в секторі професійно-технічної освіти, розвиток раннього профорієнтування, легкий доступ до професійної компетенції.
"Жителі бачать Черкаси як зелене, екологічно чисте, затишне місто. 66% відсотків опитуваних містян асоціюють Черкаси з Дніпром, і логічно, що ця унікальність стала одним із ключових факторів напрацювання інфраструктурних та туристичних проектів стратегії, головним з яких є будівництво 13-кілометрової Набережної міста - локомотиву майбутніх перетворень і родзинки міста. Орієнтовна площа для реалізації проекту – 40 га. Там буде створено не лише пляжні території, а й облаштовано зони для відпочинку і сімейного дозвілля, спортивні майданчики, місця для активного відпочинку на воді, локації для проведення масових заходів, парки розваг, готельні комплекси", - зауважив Сергій Тищенко.
Розроблена стратегія покликана створити сприятливі умови для активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату. Одними з головних інструментів для цього стануть проекти створення Центру підтримки підприємництва та розвитку креативних індустрій, Бізнес-парку площею 36,9 га у у Південно-західному районі міста, Центру перекваліфікації кадрів. Головними завданнями є розвиток фінансових механізмів підтримки підприємництва, економічне співробітництва та міжнародна співпраця, сприяння просуванню продукції та послуг місцевого бізнесу.
Важливим завданням стратегії є виведення Черкас на високий щабель сучасних стандартів й технологій: забезпечення реалізації проектів цифрової трансформації міста, політики екологічної безпеки та збереження довкілля, ресурсоощадності та енергоефективності, модернізація інфраструктури. Серед основних проектів: розроблення і впровадження цифрової стратегії міста, що включає модернізацію міських веб-порталів, збільшення кількості on-line сервісів, підвищення базових цифрових навичок населення, розроблення та впровадження довгострокового Плану сталого енергетичного розвитку та клімату міста до 2030, збереження та підсилення зелених зон, впровадження транспортної реформи, розвиток екологічної транспортної системи, розвиток і модернізація інфраструктури міста, створення Центру безпеки, підвищення якості місцевих сервісів і послуг.
"Результатом втілення стратегії в життя стануть оновлені Черкаси – місто, де вільно жити і дихати. Місто, що опікується питаннями екології і здоров’я своїх мешканців, та забезпечує високу якість їх життя. Місто поєднання сучасних технологій та українських традицій. Місто з конкурентоспроможною економікою, що базується на науковому та культурному потенціалі. Місто безпеки, добробуту і комфортного життя", - написав Сергій Тищенко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter