Закриття російських соцмереж "Вконтакті" і "Однокласники" розділило думки черкащан
Реклама
Нові санкції проти Росії, які передбачають блокування низки соціальних мереж, черкащани сприйняли неоднозначно. Підписаний Президентом України Петром Порошенком указ має має бути оприлюднений у друкованих ЗМІ через 15 днів після підписання, а отже має вступити в дію не пізніше 1 червня. Тим часом соцмережі буквально вибухнули коментарями про заборону "Вконтакті" та "Однокласників", у яких зареєстровані мільйони українців.
Коментарі черкаських користувачів зібрав сайт vikka.ua.
Найбільше обговорень теми санкцій з’явилося серед користувачів Facebook. Деякі з черкащан вважають, що тепер і ця, більш "доросла" мережа, яка акумулює здебільшого серйозні теми і новини, на відміну від розважальних російських соцмереж, зіпсується постами із котиками, кулінарними рецептами та рекламою.
"Тепер вся ця каша сюди перелізе", – остерігається черкащанка Олександра Буйвол.
Схожої думки і помічниця одного з черкаських нардепів Інна Ключка.
"Скоро "Фейсбук" поповниться юзерами десь 2005 року народження. Треба готуватися до масштабного бану", – пише вона.
По-іншому сприймає ситуацію черкаський блогер Захар Колісніченко. На його думку, кожен користувач може сам обирати, який хоче бачити контент у власній стрічці, кого додавати в друзі, за чиїми новинами стежити, в які спільноти додаватися тощо.
"Кожен може створити тут свій "закритий клуб", якщо хоче. І скільки б людей не прийшли сюди з "Вконтакті", це не завадить", – пише він.
Інші користувачі додають: ті, хто захоче користуватися забороненими соцмережами, продовжуватимуть це робити, використовуючи різні засоби, такі як VPN (віртуальна приватна мережа) та анонімайзери.
Чимало черкасців у мережі все ж позитивно сприйняли новину про введення санкцій. Серед них – і радник голови Черкаської ОДА Андрій Кравець.
"Попередьте знайомих, які досі сидять на "Яндексі": для них настав час нарешті навчитися користуватися Google та зрозуміти переваги Facebook над "Одноклассниками", – зазначає він.
"Як людина, яка працює з молоддю, я тільки зрадію, якщо адекватні люди перейдуть саме сюди (у Facebook, – ред.)", – додає громадська активістка Вікторія Феофілова.
Підтримує ініціативу Президента і депутат міськради від "Самопомочі" Олексій Романов. Однак дивується, що таке рішення ухвалене лише на четвертий рік війни.
Солідарний з ним і депутат обласної ради "укропівець" Андрій Сегеда: "Пару медальок "бойцам", які проявили ініціативу у боротьбі на ідеологічному фронті (на 3-й рік війни) – варто навішати. Років за 5, може, і канали супутникові, котрі "із-за порєбріка" візьмуть до уваги".
Разом з тим, деякі черкасці все ж вказують на недоліки заборони російських соцмереж. Зокрема незручності відчують на собі ті користувачі, у кого із забороненими сайтами пов’язана робота. В першу чергу це стосується SMM-менеджерів, які займаються просуванням брендів з використанням соцмереж.
"Це типове вивчення реакції хом'ячків на непопулярні рішення", – пише Ірина Родіонова.
А ось депутат міськради "свободівець" Максим Шило скептично ставиться до того, що російські соцмережі вдасться заборонити українцям.
"Побачимо, чи технічно це зможуть реалізувати", – пише він.
Дехто сприйняв новину про інтернет-санкції із гумором. Так, черкаський "порошенківець" Сергій Рубан жартома пропонує "вигнанцям" із "Вконтакті" та "Однокласників" допомогу в реєстрації на "Фейсбуці" та "Інстаграмі".
Журналіст Валентин Чернявський написав, що вирішив видалити сторінку із "Вконтакті". А тим часом його колега Назарій Вівчарик, навпаки, виявив бажання зареєструватися, "щоб наробити там шуму до того, як мережу закриють".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter