Залізні козаки та вовки: коваль із Черкащини перетворив свої ворота на войовничі картини-обереги
Реклама
Будинок смілянського коваля та волонтера Миколи Єпіфанова – справжня родзинка міста. Місцевий майстер розмалював залізні ворота навколо своєї оселі патріотичними малюнками.
Його будинок охороняють войовничі зображення козаків та вовки – символи "кіборгів" 90-го окремого аеромобільного батальйону. З місцевим майстром та його дружиною спілкувався сайт vikka.ua.
Facebook / Сергій Радченко
Ворота ручної роботи з унікальним розписом, наче брами з сюжетів українського героїчного епосу. П'ять років поспіль 48-річний смілянин Микола Єпіфанов займався ковальською справою.
ЧИТАЙТЕ:
Картини просто неба: черкаський пенсіонер перетворив сільське подвір’я на арт-галерею (ФОТО)
За словами дружини майстра Олени, у роду Миколи залізних справ майстрів не було. Вчився усьому сам.
"Зайнявся ковальством, бо іншої роботи тоді не було. Працював з металом десь 5 років поспіль. Виготовляв ворота, навіси, балкони, приладдя для камінів, гойдалки. Через економічний спад та зниження попиту виковувати перестав", – зазначає Олена Єпіфанова.
Фото з архіву Миколи Єпіфанова
Розпис на воротах зробив товариш коваля.
"Ми довго обирали малюнки, зупинилися на цих козаках. А ще там є вовки. Це символ "кіборгів", котрі боронили Донецький аеропорт. Вовки нашиті у них на шевронах. Я товаришую з атовцями, особливо з 90-им окремим аеромобільним батальйоном. Займаюсь волонтерством: відправляю хлопцям продукти та речі. Вони ж мені привозять звідти різні експонати: ножі, гільзи, військові артефакти", – розповідає Микола Єпіфанов.
Фото з архіву Миколи Єпіфанова
Його дружина Олена зазначає, що їхній будинок часто буває першим, куди приходять атовці, що повертаються з Донбасу. Із речей, які вони привозять її чоловікові, родина зробила міні-військовий музей у своїй домашній лазні.
Facebook / Сергій Радченко
Facebook / Сергій Радченко
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter