Запасайтеся вітамінами. На черкащан атакуватиме застуда та ГРВІ
Реклама
Черкаські лікарі попереджають, що з наступанням холодів ризик підхопити застуду чи ГРВІ значно збільшився.
Про це повідомляє vikka.ua.
Директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник пояснив, що у Черкасах поки що немає класичного грипу у тому його прояві, що призводить до епідемій. Зате є грипоподібні захворювання.
"Констатуємо ротовірус та аденовірус. Падіння температур, які ми наразі спостерігаємо, активізує ці хвороби. Найбільше до них схильні школярі раннього та середнього віку, а також люди з хронічними захворюваннями", – пояснює фахівець.
При цьому він зазначає, що черкащанам треба поспішати наситити організм природними вітамінами. Адже на прилавках магазинів та ринків ще є непоганий вибір місцевих сезонних фруктів та овочів.
"Не рекомендую харчуватися замороженими овочами та фруктами. У них залишається небагато вітамінів. Натомість для профілактики сезонних захворювань можна пропити курс вітаміну С, який не тільки зміцнить організм від впливу агресивного для здоров’я середовища, а й гарно вплине на судинну систему. А ще краще взяти полівітаміни, пропити вітамінний чай – так ви підтримаєте весь організм", – розповів Олег Стадник.
Через те, що по всій Україні санепідемстанція перебуває у стані реорганізації, в Черкасах поки що немає даних про штами вірусів, які очікують в регіоні. Тож і щеплення від них ще не роблять.
Медик обурений, що багато хто з молоді заради моди та намагаючись виділитися з натовпу одягається не по сезону.
"Одягти у холодну погоду укорочені брюки та кросівки на босу ногу – дуже непомірковано. Мало того, що так можна захворіти самому, людина ще ставить під загрозу здоров’я оточуючих", – зазначає Олег Стадник.
У Черкасах вже зафіксовані поодинокі випадки захворювання на грип. Про це повідомила завідувач приймального відділення Черкаської міської інфекційної лікарні Людмила Назарова. Вона зазначила, що зазвичай перша хвиля епідемії приходиться не раніше як на грудень-січень.
"Наразі у місті зафіксовано поки що незначне зростання захворюваності на ГРВІ. При цьому найчастіше хворіють діти до 5 років. У середньому вони потребують лікування 6-8 разів на рік. Старші ж, котрим 5-10 років, хворіють десь раз у квартал", – розповіла міський інфекціоніст.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter