Заражена риба в черкаському Дніпрі не впливає на якість питної води
Реклама
На якість питної води в Черкасах не впливає заражена солітером риба, яку помічають останнім часом у Дніпрі.
Про це повідомляє пресслужба КП "Черкасиводоканал".
Річкову та питну воду постійно перевіряють за паразитологічними показниками (патогенні кишкові найпростіші та кишкові гельмінти) в обласному лабораторному центрі МОЗ України. Останні лабораторні дослідження, які проводили 11 серпня, підтвердили відмінну якість води.
Технологія одержання питної води на дніпровській водоочисній станції – це використання коагулянтів, флокулянтів, знезаражуючих засобів та фільтрування води через піщані фільтри, що унеможливлює попадання забруднюючих речовин (патогенних кишкових найпростіших та кишкових гельмінтів) в питну воду.
Якість питної води відповідає усім вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною".
Нагадаємо, що в акваторії Кременчуцького водосховища, особливо в межах міста Черкаси, помітили рибу, яка не може зануритися вглиб. Вона заражена солітером. Це білий і довгий черв'як, який розвивається в черевній порожнині риби. Потрапляючи в кишечник разом з їжею, а потім, в порожнину тіла риби, паразити ростуть, харчуються за рахунок господаря, здавлюють внутрішні органи, викликають порушення їх функцій. У процесі росту цей паразит пошкоджує плавальний міхур.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже сотню заражених рибин виявили в Черкаській області.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter