Зимові автомобільні несподіванки
Реклама
Експлуатація автівки у холодну пору року може інколи піднести автомобілістам ряд сюрпризів. Однак з цими проблема необхідно боротися. А інколи можна спробувати запобігти їхньому виникненню.
Клинить ручник
Якщо з приходом морозів почав клинить ручник, краще тимчасово ним не користуйтеся. Причиною цієї несправності є корозія тросу ручника і його обплетення, які зазвичай знаходяться під впливом вологи. Також заклинювати ручник може й через примерзання гальмівних колодок до диску /барабану. Якщо колодки все-таки виявилися затиснутими, в деяких моделях їх можна спробувати розвести без зняття колеса - за допомогою молотка і викрутки, завдаючи легкі удари на рухомі частини супорта.
Двигун несправно працює, а точніше - “тупить”
Трапляються такі неприємності зазвичай після тривалої (наприклад, тижневої) стоянки машини в зимовий час. Причина − вологкий нагар на свічках запалювання, через який струм йде на масу.
З’являється нагар як при використанні неякісного палива, так і якщо автовласник взимку автомобіль не експлуатує, а лише періодично прогріває його на стоянці. При цьому, як правило, свічка не розігрівається до температури самоочищення, і на електродах і керамічному ізоляторі свічки утворюється товстий шар нагару. Накопичивши в собі вологу під час стоянки, така свічка перестане працювати. В даному випадку допомагає заміна свічки або її чищення за допомогою піскоструминного апарату.
Примерзлі двері
Якщо примерзли всі двері, можна облити їх по контуру теплою водою і після відкриття обов’язково протерти насухо. Можна також розбризкати в отвори дверного отвору теплий розморожувач або рідина склоомивача. Якщо примерзли всі двері, можна облити їх по контуру теплою водою і після відкриття обов'язково протерти насухо.
Така незручність можна трапитися найчастіше після відлиги, дощу, коли не протерли насухо дверні отвори і ущільнювачі. Ці ділянки кузова і деталі повинні бути чистими, сухими і, бажано, обробленими силіконовою змазкою. Якщо на стоянці виявилося, що двері водія примерзла, потрібно спробувати потрапити в салон через інші двері або багажник.
Запустіть двигун, прогрійте салоy. Раптом примерзли всі двері, можна облити їх по контуру теплою водою і після відкриття обов’язково протерти насухо. Можна також розбризкати в отвори дверного отвору теплий розморожувач або рідина склоомивача.
Знизити ймовірність виникнення такої проблеми можна мастилом отвору силіконовим гелем.
Задубіле “вікно” бензобака
От ця проблема застала неодного мого знайомого. Особливо неприємно, коли її було вже Для вирішення цієї неприємності можна застосовувати розморожувач скла. Знизити ймовірність виникнення такої проблеми можна мастилом отвору силіконовим гелем.
Амортизатори
Сильні морози та обмерзлі, розбиті дороги − два чинники, які здатні підвищити ймовірність зносу амортизаторів. Особливо актуально це після стоянки, коли застигле в амортизаторах масло з труднощами проходить через канали поршнів. Так що для зниження ймовірності поломки амортизаторів рухатися по нерівностях після стоянки потрібно гранично повільно, поки не розігріється масло в амортизаторах.
В машину не попасти?
Для боротьби з замерзаючими замками існують спеціальні розморожувачі − аерозольні або в спеціальних тюбиках. Можливо, у вас їх немає, тоді в хід можуть піти будь-які засоби − розігрітий вогнем запальнички ключ або тонка викрутка, дріт, грілка (пластикова пляшка) з гарячою водой. Ще краще − підігріте масло, яке впорскується в замкову щілину за допомогою маслянки. Поливати замок гарячою водою не рекомендується - вона швидко остигає, і якщо відразу не продути замок стисненим повітрям і не змазати, надалі його може заклинити ще більше.
”Шеф, все замерзло”
Це одна із найбільш серйозних проблем автомобілістів взимку. Такій ситуації можна запобігти. Краще з вечора накрийте всі місця, які вранці потрібно чистити в першу чергу. Зокрема, дверні ручки можна обмотати поліетиленовим пакетом (так, щоб вода не потрапляла в щілини), а лобове та бокові скла і дзеркала накрити поліетиленом, старим простирадлом. Прискорюють очищення скла та спеціальні розморожувачі.
Рідненький мотор ніяк не розігріється
У сильні морози можна закрити або прикрити радіатор, щоб холодне повітря менше відбирав тепло у мотора. Але при потеплінні радіатор потрібно відкрити. Щоб не мерзнути в холодній машині, після запуску мотора (у старих авто) для прогріву салону можна включити на “мінімум” грубку та піти додому чи випити десь кави на 10-15 хвилин, закривши двері другим ключем (якщо, звичайно, він є у наявності).
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter