Зменшення скидів і реконструкція очисних споруд: в ОДА обговорили стан водних об’єктів області
Реклама
На засіданні колегії Черкаської обласної державної адміністрації обговорили питання стану водних об’єктів області. Зокрема, необхідність зменшення скидів і реконструкції водоочисних об’єктів.
На потребі швидкого реагування на проблему забрудненості річок області наголосив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.
За його словами, із відповідними скаргами до нього постійно звертаються жителі області.
Як розповіла керівниця управління екології та природних ресурсів Олена Звягінцева, забруднення водних об’єктів Черкащини відбувається як через скиди відходів із підприємств, так і через замуленість річок, будівництво об’єктів гідроенергетики, що змінює швидкість течії, розмив берегів. Так, яскраво виражене маловоддя й цвітіння води нині на Кременчуцькому водосховищі, а розмивання берегів бачать жителі сіл Пекарі й Свидівка. Водночас, за словами посадовиці, аби ситуація покращилася, потрібна не лише увага контролюючих органів, а й територіальних громад.
- На сьогодні існує проблема реконструкції та будівництва очисних споруд. А увага до цього органів місцевого самоврядування перебуває на низькому рівні. Зокрема, не розробляється проєктно-кошторисна документація щодо цього, - наголосила Олена Звягінцева.
Натомість голова Черкаської ОДА Олександр Скічко акцентував на необхідності злагодженої роботи всіх структур: як підприємств, так й ОТГ, контролюючих органів та управління. Також очільник області зауважив на важливості того, аби контролюючі органи не забували інформувати населення про виявлені порушення природоохоронного законодаства та доводили справи до суду, не залишаючи винних не покараними. Адже цьогоріч екологічна інспекція направила до суду лише одну таку справу.
- Сьогодні стоїть нагальна потреба у проведенні реконструкції очисних споруд, їхній модернізації, а також активізації роботи з розчистки річок, - наголосив Олександр Скічко. - На місцях потрібно посилити контроль за скидами стічних вод у водні об’єкти. Я б хотів звернутися до територіальних громад про необхідність встановлення прибережних захисних смуг, аби це дозволило правоохоронцям контролювати незаконне будівництво на берегах річок.
Додамо, також на колегії вирішили підготувати звернення до Кабміну щодо внесення змін до законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища для посилення відповідальності порушників.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter