Черкаси знову приймуть матчі молодіжної збірної України
Реклама
Віце-президент і член виконкому Федерації футболу України, генеральний директор ФК «Черкаський Дніпро» Лашкул Володимир Григорович дав розлоге інтерв’ю друкованому виданню «Український Футбол». Пропонуємо Вашій увазі фрагмент статті.
– На фінішній прямій «Черкаський Дніпро» зробив ривок, випередивши «Оболонь-Бровар» у боротьбі за чемпіонство. У чому секрет успіху черкаського колективу?
– По-перше, в самовідданій праці головного тренера Ігоря Столовицького, який згорає на футбольному полі під час тренувань і матчів. Тому я йому бажаю здоров’я та натхнення для подальшої роботи. Окрім того, ми правильно співставили цілі та стимули для футболістів. Мовиться не лише про гроші, а й про стимули. А стимули можуть бути різними. Тренувальний збір, котрий пройшов у Туреччині, це також був стимул. Отож у поєднанні спільних зусиль адміністрації клубу, тренерського штабу та футболістів, нам і вдалося відсвяткувати перемогу в першості.
– Зрештою, розпочинали сезон черкащани з поразки, після чого послідувала тренерська відставка Юрія Бакалова. Судячи з усього, зміна тренера пішла на користь команді?
– Після гри зі «Склюю» я зателефонував Бакалову, й, почувши його відповідь, одразу сказав: «Юрію Михайловичу, ви в нас більше не працюєте». Він приїхав, ми з ним зустрілися, вдарили по рукам і все. Бакалов – висококваліфікований тренер, із амбіціями, він багато дав «Черкаському Дніпру». Чого тільки вартий торішній півфінал Кубка із «Шахтарем», де наша команда зіграла просто прекрасно. Також зазначу, що Столовицький і Бакалов зовсім різні за характером люди. Якщо Юрій Михайлович завжди спокійний, то й гра команди була спокійною, навіть заснути можна було. А ось Ігор не дає нікому спати. Постійно перебуває в русі, підганяє хлопців, щось їм підказує.
– План підготовки «Черкаського Дніпра» до нового сезону вже відомий?
– Звичайно. Днями перебував у Черкасах, де й обговорювали першочергові завдання на майбутній сезон з колегами з адміністрації клубу. Дуже добре, що тепер уже в клубі створена опікунська рада, яку очолила заступник голови обласної адміністрації Наталія Олегівна Кравцова. Упевнений, що за допомогою громадськості міста й області керівництву дніпрян буде до снаги вирішувати непрості питання.
– Яка мета стоятиме перед «небесно-білими» в першій лізі? Певне, збереження прописки чи, можливо, клуб замахнеться зразу на вищу лігу?
– Коли підбивали підсумки виступів команди в другій лізі, то окреслили завдання на цей сезон – посісти місце в першій десятці.
– У якомусь інтерв’ю Ігор Столовицький сказав, що команді обіцяли преміальні, але тільки у випадку чемпіонства. Як бачимо, хлопці свою частку угоди виконали. Отож, скільки отримали футболісти за свою працю?
– Це питання не до мене, а до офіційних партнерів і спонсорів клубу, якими є «Банк Михайлівський», «Ельдорадо» та ТМ «Імперія Яхт».
– На сьогодні Україна має дна ліцензованих УЄФА стадіони – «Арена Львів» і НСК «Олімпійський». Як гадаєте, з нового сезону УЄФА дозволить Черкасам, Полтаві та Дніпропетровську приймати матчі міжнародного рівня?
– Щодо Черкас, то, щоби приймати матчі національної збірної України, стадіон там іще не готовий. А ось щодо «молодіжки», то ми плануємо й пропонуємо зробити Черкаси базовим містом команди Сергія Ковальця. Ісландія вже погодилася грати у Черкасах. Загалом, Черкасам була поставлена умова: щоби матчі молодіжної збірної України проходили на стадіоні «Центральний», регіону потрібно було знайти титульного партнера. Це завдання було не з простих, але, за особистої підтримки губернатора області Юрія Олеговича Ткаченка, місцевих бізнесменів і ФК «Черкаський Дніпро», такого партнера ми знайшли. Ним стала будівельна компанія «Надія». У рамках співробітництва вийшов цілий комплекс проектів: будівництво ігрового залу ДЮСШ «Черкаський-Дніпро-Зоря», турнір пам’яті В. Лобановського та матчі за участю молодіжної збірної України в рамках кваліфікаційного турніру УЄФА Євро-2017.
– Наскільки відомо, згідно з регламентом УЕФА, поєдинки відбору повинні проходити не далі як за 130 км од крупного аеропорту. Найближчим великим аеропортом до Черкас є міжнародний аеропорт «Бориспіль», однак відстань між об’єктами складає понад 160 км. Отож, як ви збираєтеся вирішувати цю проблему?
– Як уже говорив, Ісландія вже погодилася приїхати. Торік були великі заперечення зі сторони Швейцарії, Ліхтенштейну та Німеччини. Зрештою, всі погодилися приїхати. Ми, зі свого боку, їх запевнили, що все буде нормально, тож організували з аеропорту до стадіону й назад супроводження. Це значно пришвидшує переїзд, і команди діставалися місця призначення максимум за півтори години.
– У зв’язку з тим, що «Центральний» стадіон у Черкасах планують зробити візитівкою «молодіжки», можливо, арена вже найближчим часом зазнає реконструкції?
– Справа в тім, що стадіон «Центральний» перебуває в комунальній власності. Тому з боку футбольних органів може бути тільки ініціатива, пропозиції. Торік, коли «молодіжка» грала у відборі до Євро-2015, ми такі пропозиції вже зробили. Можу сказати, що на сьогодні ми заручилися підтримкою губернатора Черкаської області. Юрій Олегович Ткаченко доручив обласному проектному інституту розробити план реконструкції арени. Насамперед, йдеться про накриття трибун і покращення інфраструктури стадіону. Тобто такий рух уже є. Мабуть, будуть залучені кошти УЄФА, як це було зроблено в Грузії, Вірменії та Азербайджані, де стадіони реконструйовані за рахунок коштів Європейської футбольної асоціації. Хто стукає в двері, тому вони завжди відчиняться.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter