Черкащанин створює воєнні інсталяції з хліба та картону (ФОТО)
Реклама
Власноруч Олександр Карабін майструє паперові копії військової техніки та ліпить мініатюрні деталі з хліба. Його роботи мають високий рівень деталізації, тому всі моделі реалістичні, повідомляє in.ck.ua.
За фахом Олександр історик, викладає в Черкаському гуманітарно-правовому ліцеї. Моделюванням захоплювався ще змалку. Свої перші роботи виготовляв з дерева, вже потім - відточував свої навички за допомогою картону. Дрібні деталі, зокрема і фігурки солдатів, ліпить із хліба. Потім все це розфарбовує акриловою фарбою.
Його моделі танків і бронетранспортерів різні за розмірами, змістом, а також за періодом виготовлення.
"Найбільше часу в мене пішло на створення діарами, що зображує боротьбу чеченських воїнів та українських добровольців УНСО з російським окупантом на Північному Кавказі в 1995 році. На неї я витратив понад півроку", - розповідає Олександр Карабін.
Олександр створював танки Т-34, Т-35, СМК, ІС-2, ІС-3, КВ-2, Т-54, Т-72, Т-80 УД, самохідну установку Jagdtiger, ядерну установку 2К4 "Філін". Виготовляв також бронетранспортери БМП1, БМП-2, БТР-80, БРДМ, БТР-152, автомобілі КрАЗ, УАЗ та інший броньований транспорт.
Окрім моделей техніки, черкащанин створив багато діарам різних військових конфліктів ХХ століття. Також майстер виготовив залізничний пасажирський вагон із внутрішньою деталізацією інтер’єру. Останнім часом почав захоплюватися виготовленням картонних моделей стрілецької зброї.
Найскладнішою роботою Олександр вважає БТР-152, у якому втілена найбільша деталізація – починаючи з двигуна і завершуючи ресорами, панеллю водія та ящиком для інструментів.
У Черкасах вже неодноразово проходили невеличкі виставки моделей майстра. Він навіть вів гурток з картонного моделювання військової техніки. Частина моделей Олександра експонується на стендах ліцею, де чоловік працює. У такий спосіб черкащанин хоче популяризувати моделювання серед молоді.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter