Художниця з Черкащини вдруге отримала світове визнання (ФОТО)
Реклама
Уманська мисткиня Одарка Дьома-Пісна потрапила у топ-50 провідних художниць світу за версією міжнародного журналу ”Woman's essence”. До світового каталогу потрапило чотири роботи художниці: “Донна ді Сицилія”, “Палермо”, “Кавал’єрі” та “Станза 803”. Усі вони присвячені Італії.
Про це пише gazeta.ua.
Талант успадкувала від свого дідуся, а малює ще із самого дитинства. Дьома-Пісна каже, що підтримка батьків сприяла її розвитку як художниці.
“Не всі батьки розуміють, що можна йти проти системи. А вони повинні дати дитині зрозуміти, що вона може бути не такою, як усі. Без підтримки батьків у мене нічого б не вийшло. У них вдома є багато моїх картин. Мама замовила шафу, а на склі попросила відтворити друком мою роботу - хату в мальвах. Батько любить полювання і розводити собак. Для нього пишу мисливську серію робіт, яку не виставляю на загал. Зображую переважно пейзажі, бо батько полює не заради здобичі. Хоче відчути природу", - говорить художниця.
В 11 років намалювала пензлем своє найперше творіння "Тюльпани для мами". Змальовувала з букету тюльпанів, купленого на кишенькові гроші.
“Писала два тижні, бо хотіла зробити реалістично. Просила допомогти викладачку із школи мистецтв. Картина висить у залі. Мама показує її всім гостям“, - говорить Одарка.
Закінчивши спеціальність "Українська мова, література та фольклор" Київського університету імені Тараса Шевченка, Одарка народила доньку Злату і пішла в декрет. З того часу, вона майже п’ять років будує кар'єру художника.
Мисткиня розповідає, що зліт її кар'єри почався з виставки в іспанській Сарагосі у вересні 2016-го. Зміцнило позицію художника знайомство з керівницею організації "Musa International Art Space" Наталією Гринюк, яка щороку готує міжнародні каталоги з роботами 50 провідних художниць світу. Минулого року у квітні презентувала свої роботи у Парижі. Зрозуміла, що із сотні дверей можуть відкритися одні, але їх треба знайти.
"На одну картину витрачаю дуже багато фарби. Замовляю у Нідерландах великими банками. Купувати в Україні невигідно, бо у нас їх випускають у невеликих ємностях. Картини пишу недовго - одну закінчую за кілька днів. Доводиться довго гратися, якщо є дрібні деталі. Деякі думають, що чим довше пишеться картина, тим цінніша. Це не так. Головне - що закладаєш, яку емоцію передаєш. На кожній картині стараюся передати свої емоції, щоб вона їх випромінювала. Саме почуття допомагають визначитися в якому кольорі писати", - розповідає художниця.
Сьогодні Дьома-Пісна має у близько 400 робіт, написані мастехіном в стилі арт-наїв. Її картини фігурують в Україні та закордоном, а також прикрашають музеї, приватні колекції та навіть лікарні.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter