Картини на склі: з-під пера черкащанки народжуються сонячні котики (ФОТО)
Реклама
Білі, жовті, червоні, усміхнені, загадкові і таємничі – такими постають котики у роботах Руслани Голуб. Зовсім нещодавно черкащанка почала створювати своїх чотирилапих героїв у техніці вітражного розпису.
Про технологію роботи зі склом та мотиви картин сайт vikka.ua спілкувався з художницею.
"Якось, помітивши моїх котів, одна людина написала, що вони надзвичайно сонячні. І цей відгук виявився дуже влучним, адже у мене і справді коти асоціюються із сонцем і кольори для картин відповідно підбираю такі ж теплі", – розповідає художниця.
Зараз Руслана викладає у своїй рідній школі мистецтв, де сама колись навчалася. Зі своїми вихованцями художниця вже навіть презентувала спільну виставку.
"Викладаю і ще зовсім маленьким, і вже дорослим – випускникам. Завжди їх спрямовую, щоб брали участь у виставках, конкурсах. Пишаюся їхніми досягненнями та перемогами. Та й узагалі своїх учнів я асоціюю з кошенятами, їх навіть так і називаю", – зазначає Руслана.
Попри те, що коти є наскрізною темою у творчості Руслани Голуб, змальовує пухнастиків художниця поки що тільки з голови.
"Котів удома немає, але, думаю, в майбутньому з’являться. Є поки що папуга. Мені навіть учні кажуть: "Як це так, що у Вас кота досі немає? Треба щось міняти – так що чекайте від нас несподіванок". Тому я вже готуюся до сюрпризу", – розповідає жартома черкащанка.
До техніки вітражного розпису художниця прийшла не одразу. Спершу були і живопис, і графіка. А ще черкащанка робить прикраси з квітковим світом усередині.
"Усе почалося з певного творчого експерименту. Якраз був день народження у моєї подруги і я вирішила розписати їй вазу. Потім все пішло-поїхало. Почала пробувати якісь нескладні елементи. Потім, думаю, треба зробити серію котів. І як почала малювати, то так і поринула з головою у творчий процес", – зізнається художниця.
Техніка вітражного розпису має чимало нюансів. Художниця розповідає: виконання кожної роботи вимагає неабиякої кропітливості та терпіння.
"Вітражний розпис потребує надзвичайно рівної поверхні, тобто сама основа (скло) має лежати ідеально рівно. Доводиться навіть замірами визначати кут нахилу, щоб ні вправо, ні вліво фарба не могла перетекти. Пригадую, на початку у мене був такий момент, коли намалювала картину, залишила її сушитися і фарба стекла на лівий бік. Було дуже шкода роботи", – зазначає черкащанка.
Сама ж техніка полягає в тому, що спочатку робиться ескіз – потрібне зображення наноситься на папері. Ескіз підкладається під спеціально підготовлене скло і вже на склі обводяться контури зображення. А вже потім робиться заливка фарбою.
"Якщо брати мої роботи, то можна помітити, що вони мають багато дрібних деталей. Кожну частину треба окремим кольором покривати і головне, щоб вони не змішувалися між собою, тому що сама фарба дуже текуча. Тому потрібно чекати, коли одна частина висохне, і так поступово покривати зображення фарбою. Для мене це навіть своєрідна медитація", – розповідає художниця.
Попри те, що черкащанка працює в новій для себе техніці відносно недавно, вже з’являються охочі придбати такі роботи на подарунок. Поки що Руслана з ними не планує розлучатися, адже у планах персональна виставка. До того ж роботи стали вже як рідні.
"Для себе виділяю роботу, де зображені мама-кішка і її малюк. Картина дуже особиста для мене, бо створювала я її для своєї мами. Вона мене дуже підтримує у творчості. Та й узагалі з батьками завжди раджуся. Їхній свіжий погляд – важливий і завжди слушний", – зазначає Руслана Голуб.
Наразі художниця планує провести тематичну котовиставку разом зі своїми учнями. Образ кішки Руслана вже, до речі, приміряла на своїй попередній виставці.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter