З Дніпра до чашки: яким є процес очищення черкаської питної води (ВІДЕО)
Реклама
Вода, що потрапляє до домівок черкащан, починає свій шлях із Дніпра. У цьому місці, неподалік Свидівка, дві величезні труби цілодобово здійснюють водозабір.
Сотні кубів річкової води потрапляють до насосної станції першого підйому, де відбувається механічна очистка. На наступних етапах воду доочищують, хлорують і лише після комплексної обробки та фільтрування подають на місто, інформує Антена.
Станцію ввели в експлуатацію у 1975 році, раніше черкащани споживали воду із підземних джерел. Для потреб міста також збудовано резервний очисний об?єкт, що передбачає водозабір з ріки Вільшанки. Цей процес починає діяти в разі виникнення надзвичайної ситуації.
Нині на Дніпровській станції, загальною площею понад 10 га працює близько 100 осіб, виключно процесами очистки води завдяки високій комп?ютеризації займаються всього лише шестеро працівників. Керують процесами дистанційно з диспетчерської. Сюди надходять сигнали з усіх складових частин стратегічного об?єкту. Модернізувати роботу підприємства вдалося завдяки кредиту Світового банку. Аналогічне обладнання є лише у Києві та часково, у Запоріжжі.
Схема очистки води двоступенева, що передбачає кількагодинне відстіювання речовини і обробку її реагентами. Цей етап відбувається у блоці хімічного водонасичення. Основним дезінфектором, як і раніше лишається хлор. Його дозують, випаровують і нейтралізують.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter