Реклама
Реклама
27.03.18 20:15

Як черкащанин допоміг поліції знайти вкрадений телефон своєї мами


Реклама
Як черкащанин допоміг поліції знайти вкрадений телефон своєї мами

 

Не сподіватися лише на поліцію і не покладати рук. Такі головні висновки тиждень тому зробив Сергій Цибровський, віднайшовши власними силами телефон своїй мами, який у неї поцупили прямо на роботі. Дізнавшись про факт крадіжки, 29-річний черкащанин не лише звернувся до правоохоронців, а й провів власне розслідування. Про детективну історію пошуку Сергій розповів кореспонденту сайту "ІнфоМІСТ".

Неприємний інцидент у сім’ї Цибровських стався 21 лютого. Близько п’ятої години вечора Сергію зателефонував брат Юрій із інформацією про те, що в мами в "Астрі" вкрали сумку з документами, гаманцем і мобільним телефоном. Речі жінки вкрали з маленької підсобки, поки та викладала в закладі йогу.

– Цікаво, що двері в підсобці були закриті. Але під час заняття люди чули, що там хтось шарудів. Скоріш за все, крадій зламав замок, взяв сумку і втік, – каже Сергій.

Доки мама давала покази поліції в "Астрі", двоє синів жінки почали шукати телефон самотужки.

Першу "зачіпку" під час пошуку краденого допоміг виявити Google-акаунт мами. Завдяки спеціальному сервісу Find My Device Сергій побачив на карті, де відображався телефон і в який бік рухався крадій. Крім того, посприяло й те, що на смартфоні стояв додаток GeoZilla. Він також визначив геолокацію девайсу.

– Такий додаток стоїть в усіх членів нашої сім’ї. Він дозволяє в реальному часі бачити, де зараз мама, племінниця. Наприклад, ось видно, що мій брат зараз під’їжджає до Києва, – показує на карті черкаський ІТшник.

Завдяки встановленим додаткам черкащанин вибудував маршрут, за яким рухався крадій. Проте наздогнати його оперативно не вдалося.

– Уже потім ми з братом на відеозаписах з різних закладів побачили, що ось на відео йде чоловік із сумкою мами, а за лічені хвилини я проїжджаю на машині, – переповідає Сергій. – Ми відслідкували рух телефону до єврейського цвинтаря на Казбеті, а вже там девайс було вимкнено. Там на кутку є будинок, в який, імовірно, і занесли крадене. Ми викликали на місце поліцію, правоохоронці поспілкувались із жителями будинку. Але ж просто перевернути там усе й перевірити вони не можуть, тому на цьому по факту робота закінчилась.

Уже ввечері Сергій разом із братом Юрієм поїхали у провулок, де, згідно із інформацією додатків, крадій перебував тривалий час.

– Перше, що ми помітили, – це камери спостереження тамтешніх закладів: прокуратури і фонду "Hesed Dorot". У єврейському фонді наступного ранку нам дали доступ до відео. У цьому дуже допоміг «Фейсбук», до речі. Я написав про крадіжку і отримав одразу купу фідбеків. Дехто просто репостив допис із скріншотами крадія, а інші пропонували допомогу. Зокрема, серед таких був меседж знайомого про те, що він знає людей у «Hesed Dorot». Зрештою вже за лічені дні я мав відеозаписи з камер спостереження аж шести закладів. На першому отриманому відео я побачив, що у крадія була біла сумка через плече. І це дозволило легко ідентифікувати його на решті записів.

На одному з відео Сергій побачив, як крадій перебирає речі в маминій сумці і частину з них викидає. Наступного ранку на тому місці хлопець знайшов гаманець. Утім віддати поліції речовий доказ виявилось не так вже й легко.

– Патрульні телефоном радили оперативно віддати річ, аби нічого не сталось із відбитками пальців на ньому. Я прийшов у райвідділ на Пастерівській. Говорю: пройшла доба, як у мами поцупили сумку, я ось сам знайшов гаманець. Що мені з ним робити? А вони: ну, слідчого ще не призначили, зайдіть он у сусідній під’їзд. Зайшов туди, переповів іще раз історію про маму. Питаю: що робити? Вони мені дають папірець, розміром менший за коробку від сірників, на якому було написано їхній номер і номер справи, який я і так знав. І кажуть: подзвони завтра. Але я не пішов. Знову повернувся у перший під’їзд, переповів свою історію ще десь чотирьом поліцейським, останній із яких був "опером", що і прийняв цей гаманець і мої свідчення. Аби не натиснув тоді, то чекав би днів п’ять, поки слідчого призначать…

За кілька днів брату Сергія Юрію у додатку GeoZilla прийшло сповіщення про те, що телефон мами ввімкнули. Девайс "засвітився" у Південно-Західному районі. Із власних джерел Сергій дізнався, картка з яким номером стояла в телефоні – і передав ці дані правоохоронцям.

– За кілька днів мені зателефонували з поліції зі словами: Серьога, приходь, забирай телефон, – пригадує черкащанин. – Наскільки зрозумів, люди, в яких опинився смартфон, десь купили його (або у ломбарді, або з рук) і подарували бабусі на 8 Березня. По суті, ці люди теж стали жертвами шахрая.

Черкащанин говорить, що в питанні пошуку телефону більше керувався не матеріальними збитками, а бажанням знайти винного.

– Коли в тебе або в когось із близьких щось крадуть, це дуже зачіпає і ображає, – каже черкасець. – У нас було забагато інформації, щоб здатися. Це вже було питання принципу.

Сергій зазначає, що ситуація із крадіжкою показала, наскільки активними є черкащани.

– Як виявилося, на одного крадія в Черкасах – кілька сотень адекватних людей, які готові допомогти, – каже Сергій Цибровський. – Були ті, хто казали: "Та забий!" Ще отримав багато історій від знайомих, які розповідали, як у них щось вкрали, вони знайшли злодія, але його не покарали… Десятки історій!

На думку Сергія, аби поліція справді тобі допомогла, їй постійно потрібно "нагадувати" про себе.

– Самі люди, які працюють у поліції, адекватні. Але система жахлива! Якщо тобі щось потрібно, тричі у відповідь отримаєш "Ні", а вже на четвертий таки вислухають тебе, – зазначає Сергій Цибровський.

Зараз він найбільше вболіває за те, щоб правоохоронці таки впіймали крадія.

– Я давав фото нашим дизайнерам, щоб вони якось змінили яскравість, аби зробити фото чіткішим. На жаль, не буває такого, як в американських фільмах: натиснув збільшення, і стало чітко видно, – сміється Сергій. – Але є речовий доказ із відбитками пальців, є шанс, що поки на вулиці холодно, чоловік ходитиме в тій же куртці з тією ж сумкою…

Також Сергій Цибровський дає кілька порад, як уберегти свій смартфон від крадіжки або повернути його:

1. Банально, але… Не залишайте цінні речі в місцях, де їх можуть поцупити.

2. Використовуйте "гуглівські" сервіси, які  допоможуть відстежити телефон, навіть якщо його вкрадуть. Не будуть зайвими й інші додатки, які дозволяють визначити геолокацію.

3. Ставте пароль на телефон. У моєї мами його не було, тому врятувало тільки те, що крадій не додумався його вчасно вимкнути.

4. Звертайте увагу на камери. Якщо ви знаєте якісь особливі прикмети крадія або краденого предмета (наприклад, колір велосипеда), його маршрут можна перевірити по камерах спостереження. У місті дуже багато камер, особливо у центрі.

5. Коли трапляються подібні ситуації, не соромтеся говорити про них, писати в соцмережах, питати в людей. Прокачуйте свої "скіли" з комунікування – це допомагає. Люди, які поділилися з нами відео, зробили це просто через те, що ми попросили. Не просячи жодних грошей за це.
 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#телефон #програміст #поліція

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:06
На Черкащині товариство, яке завищило ціну за електроенергію, сплатить понад 160 тисяч до бюджету
19:07
В ОВА повідомили останні дані щодо ліквідації наслідків ракетного удару по Смілі
18:14
На Уманщині може бути чутно вибухи 
17:06
Вічна пам'ять: на Черкащині попрощаються із військовим
15:58
На Черкащині розпочали обстеження місць відпочинку до купального сезону
15:36
Для черкаських захисників облаштували каплицю
14:58
У Черкасах виявили пошкоджене авто, водій якого мав із собою наркотики
14:20
Впав разом із пасажиром: на Черкащині мотоцикліст намагався втекти від поліцейських (ВІДЕО)
13:59
“Всі борги реструктуризуються. Головне, щоб споживач мав намір оплатити”, – "Черкасиенергозбут" про боржників за електрику
13:51
У Черкасах вшанували пам'ять загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС
13:27
На Черкащині триває загроза підтоплення деяких населених пунктів
12:30
На Черкаській ТЕЦ стартувала підготовка до осінньо-зимового сезону
12:02
Захисника зі Сміли відзначили посмертно нагородою
11:27
У одній із черкаських шкіл відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам
11:02
У черкаському ЦНАПі можна обміняти посвідчення водія 
10:42
У Черкасах знеструмлена низка будинків
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку
09:33
На Черкащині підтопило понад 500 гектарів території (ВІДЕО)
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським