Реклама
Реклама
22.06.15 15:12

На Черкащині чоловік залишив сина та онука без житла


Реклама
На Черкащині чоловік залишив сина та онука без житла
 
Історіями з «чорними маклерами» вже мабуть нікого не здивуєш. Більшість з них характеризуються тим, що важко щось довести з точки зору законності. Проте на Черкащині стався випадок який виходить за рамки будь-якого людського розуміння. 
 
Чоловік внаслідок сумнівних операцій залишив свою колишню родину без житла – ще молода донька померла, син інвалід та онук змушені поневірятися без надії на отримання житла, пише Кропива.
 
Чоловік же внаслідок оперативної діяльності чиновників сільської ради, реєстраційної служби та держкомзему набув права власності на будинок в якому не проживав 20 років, в якому навіть не був прописаний та оперативно його спродав.
 
Сьогодні вже нові власники намагаються підчистити юридичні погрішності і за рішенням судів виписати з домоволодіння сина та онука колишнього «власника». Фактично син і онук які там прожили все життя вже не мають доступу до будинку.
 
Звичайно, що так оперативно все не могло відбутися без сприяння та участі як сільської влади, так і державних структур – реєстраційної служби, держкомзему, нотаріусів. А чергова скандальна історія сталася в селі Білозіря, Черкаського району. Це вже не перший скандал за останній час, нещодавно ми писали про спроби махінацій з землею стосовно учасника АТО, але про все по-порядку. Хоча наразі в цій історії більше запитань ніж відповідей, проте одразу помітні явні махінативні схеми.
 
Як було проведено карколомну операцію по набуттю власності та продажу будівлі розповідає нашому виданню дружина рідного брата «власника» Пишна Ольга. Саме з ними нині проживає Владислав Горбунов (онук «власника» Пишного Р.Я. який спродав будинок)
 
- В цьому домоволодінні проживала сімя Пишних. В 1995 році Ростислав Пишний залишив сімю і більше сюди не зявлявся, він пішов до іншої жінки і проживав в Черкасах.
 
З того часу тут прописані були його колишня дружина Пишна Катерина, донька Пишна (Горбунова після одруження) Ірина, син Пишний Сергій, онук Горбунов Владислав. Сімї колишній її голова не допомагав, жили дуже скрутно, але як він говорив – я ж залишив вам будинок, - розповідає нам жінка. Фактично ці ж дані підтверджує і офіційна відповідь сільської ради. Сам голова сімї був виписаний з адреси ще у 1995 році і не проживав тут.
 
Як розповідають родичі сімя жила дуже бідно, речові права на домоволодіння не оформлювалися. На біду і син і донька хворіли, мати померла, внаслідок складних життєвих обставин. Цими обставинами і скористався колишній голова сімї який пішов з неї більше 20 років тому.
 
- Іра останнім часом дуже хворіла, життя в неї теж не склалося з чоловіком розлучилася, грошей на лікування не було. Син Сергій на будівництві отримав тяжку травму голови і став інвалідом. Онук же Владислав навчається в духовній семінарії. Коли Іра захворіла, батько і скористався ситуацією. Спочатку він її вивіз до колишнього чоловіка, який також інвалід і вона хвора проживала в нелюдських умовах. В цей час коли вона була безнадійно хвора він оформив і продав будинок. В сина Сергія забрав паспорт та вивіз в один з закинутих будинків на окраїні села. На сьогодні паспорт в нього забрав, так возить йому горілки та щось поїсти, щоб поки вирішиться питання по остаточному їх виписанню через суд, - в розпачі розповідає Ольга Пишна, те ж говорять і інші родичі.
 
Як розповідають родичі ні сільський голова Володимир Міцук ні дільничий міліціонер на таку діяльність батька не реагують. Більше того сільська рада визнала єдиним власником Пишного Ростислава на основі запису домових книг 70-х років. При цьому жодним чином не було враховано інтереси та право осіб які фактично проживали в домоволодінні останні 20 років. Були і в заступника губернатора Віталія Коваля, який сказав, що цю «помилку» має виправити сільський голова. Та чи була це помилка, поки що це велике запитання, можливо свідомі дії посадовців сільської ради.
 
На сьогодні і онук Владислав і син Сергій фактично залишилися без житла в якому проживали, хоча формально вони ще прописані. Нові власники через суд намагаються виписати їх з домоволодіння де вони проживали.
 
В довідці виданій новим власникам вказується що Сергій Пишний та Владислав Горбунов прописані в даному домоволодінні. 
 
Примітним є і те, що свідоцтво про реєстрацію права власності на будинок Пишний Ростислав отримав 9 грудня 2014 року, а вже 13 грудня було оформлено договір купівлі-продажу.
 
- В договорі вказано, що будинок продали за 77 тис. грн. Хоча це нереальна, не ринкова ціна. Тут хороший будинок, як ми вже дізналися його продали за 30 тис. доларів. Іра як помирала, просила одне, щоб допомогли захистити права її сина Владислава, - розповідає Вікторія Божко, хрещена мати Владислава яка є його довіреною особою в судах.
 
На сьогодні навколо цієї справи ідуть суди. Проте і без судових тяжб зрозумілий сумнівний характер діяльності як сільських посадовців так і районних. За коментарем по даній ситуації ми звернулися до директора юридичної фірми «Результат» який підтвердив сумнівність операцій та заначив, що тут є грунт для роботи правоохоронців. Однак діяльність нових власників по виписанню колишніх жильців є цілком законною.
 
- Час, що минув між отриманням Свідоцтва про право власності та укладанням договору купівлі-продажу вказує на, те що право власності реєструвалось виключно для продажу майна. Так, до укладання договору необхідно присвоїти кадастровий номер земельній ділянці на якій розташовується будинок та провести експертну оцінку будинку, що за звичайних умов займає більше часу. Позов нових власників про виселення членів сім’ї колишнього власника є обґрунтованим в рамках чинного законодавства.
 
Проте незрозуміле підґрунтя на якому реєстраційна служба Черкаського району видала Свідоцтво попередньому власнику. Не зрозуміло чи приймала сільська рада з цього приводу якісь рішення. А якщо приймала, то чому без врахування інтересів інших мешканців будинку. Також цікаво було б вивчити, як присвоювався кадастровий номер земельній ділянці: чи до отримання Свідоцтва? Якщо так, на якій правовій підставі? Якщо після, то варто було б поглянути на строки розробки документації, дати укладання договору та оплати послуг землевпорядної організації, дати надходження документації кадастровому реєстратору та строк прийняття рішення про реєстрацію ділянки. Також цікаво чи погоджували сусіди межі ділянки?
 
Таким чином подані редакцією для вивчення документи ставлять більше запитань до учасників цих правовідносин ніж дають відповідей. А оскільки наслідком цих правовідносин стала втрата особою конституційного права на житло, то можливо відповіді на ці питання мають шукати правоохоронні органи, - прокоментував випадок Максим Полішкевич.
 
Ми ж в свою чергу продовжимо шукати відповіді на ці запитання та подамо офіційні запити до сільської ради, районного управління юстиції та держкомзему. Також сподіваємося на адекватне реагування органів УМВС та прокуратури області, які мають набагато більше можливостей встановити істину у цій скандальній справі.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
22:04
Більше сотні будинків зазнали ушкоджень: яка наразі ситуація у Смілі після ракетного удару 
20:06
На Черкащині товариство, яке завищило ціну за електроенергію, сплатить понад 160 тисяч до бюджету
19:07
В ОВА повідомили останні дані щодо ліквідації наслідків ракетного удару по Смілі
18:14
На Уманщині може бути чутно вибухи 
17:06
Вічна пам'ять: на Черкащині попрощаються із військовим
15:58
На Черкащині розпочали обстеження місць відпочинку до купального сезону
15:36
Для черкаських захисників облаштували каплицю
14:58
У Черкасах виявили пошкоджене авто, водій якого мав із собою наркотики
14:20
Впав разом із пасажиром: на Черкащині мотоцикліст намагався втекти від поліцейських (ВІДЕО)
13:59
“Всі борги реструктуризуються. Головне, щоб споживач мав намір оплатити”, – "Черкасиенергозбут" про боржників за електрику
13:51
У Черкасах вшанували пам'ять загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС
13:27
На Черкащині триває загроза підтоплення деяких населених пунктів
12:30
На Черкаській ТЕЦ стартувала підготовка до осінньо-зимового сезону
12:02
Захисника зі Сміли відзначили посмертно нагородою
11:27
У одній із черкаських шкіл відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам
11:02
У черкаському ЦНАПі можна обміняти посвідчення водія 
10:42
У Черкасах знеструмлена низка будинків
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку
09:33
На Черкащині підтопило понад 500 гектарів території (ВІДЕО)
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю