Реклама
Реклама
17.08.15 16:17

Як черкащани допомагають переселенцям


Реклама
Як черкащани допомагають переселенцям
 
Вже більше року до Черкас приїжджають переселенці зі сходу України. Люди залишають тимчасово окуповані території і починають життя в новому місті.
 
За даними департаменту соціального захисту на сьогодні в області зареєстровано близько 13, 5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. У нашому місті переселенці зі сходу створили громадську організацію «Спільнота біженців із Донецька та сходу України», інформує Громадське ТБ: Черкаси.
 
Ці люди об’єдналися заради вирішення спільних проблем, щодо пошуку житла та працевлаштування. Ця організація діє вже близько року та нарахує більше 300-т осіб. Більшість із цих людей до нового міста приїхали майже з порожніми руками. Кажуть, що якби не черкащани, які допомагають продуктами і речами, прожити б у місті було дуже складно.
 
 
Анна Панова, переселенка з Донецька: «К нам здесь замечательное отношение, мы действительно как дома. Нас любят, холят и лелеют. Спасибо огромное черкащанам и Черкасам за такой теплый прием».
 
Наталія Король, переселенка з м. Докучаєвськ (Донецька обл..): «Лично я за помощью ни к кому не обращалась. У мужа на работе поддержка хорошая, все сотрудники поддерживают, очень много друзей у него появилось. Я немного тоже работала и была очень приятно удивлена, что люди угощают и клубникой, и овощами и фруктами, передают детям. Хотя я всегда говорю, что мы не нищие, но люди хотят просто помочь».
 
У Черкасах є багато громадських та благодійних організацій, які допомагають переселенцям. Це і «Наш батальйон – «Укропський сухпай», який забезпечує переселенців продуктами. Мережа ЛЖВ, котра надає жінкам-переселенцям тимчасове житло та прописку. Біженці зі сходу, котрі мають єврейське коріння за допомогою звертаються в «Хесед-Дорот». В ціій організації їм надають щомісячно кошти на їжу, медикаменти та оплату житла. Небайдужими до внутрішньо переміщених осіб є і власники медичних закладів, супермаркетів та кафе. Є в нас і меценати, котрі надають переселенцям продуктові набори, але говорити вони про себе не хочуть. Кажуть, що добро потрібно робити непомітно.
 
Олександр Хворостяненко, переселенець із Луганська: «Мы как все переселенцы, прибывшие из той военной зоны, нуждались в помощи. Сюда мы приехали практически в тапочках и шортах. Оттуда уезжали на три недели с одной легкой сумочкой, а в итоге уже пошел второй год. Мы открыли душу Черкассам. Здесь, наверное, аура такая, и город прекрасный, люди прекрасные. К кому бы мы не обращались за помощью, какие бы вопросы не задавали, мы нигде не слышали «нет», или какого-то унизительного слова».
 
kqLFH8MiV6M.jpg
 
Найбільшим своєрідним майданчиком допомоги для переселенців у Черкасах став Центр Гостинності. У нашому місті, мабуть, немає таких біженців, які б не звертались сюди за моральною чи матеріальною допомогою.
 
«Ідея створення центру виникла в соціальних служб. Міська влада виділила приміщення, і зусиллями різних підприємців, підприємств, шкіл, різноманітних організацій був створений Центр Гостинності. Тут є 8 волонтерів, котрі на постійній основі безкоштовно працюють. Це все викристалізувалося із команди в 200 осіб, котрі працювали тут протягом року. За весь період роботи центру, у нас записано 3902 люди, котрі допомогли переселенцям через Центр Гостинності. Є благодійники, які не хочуть, щоб про них знали. Хтось думає, що таким чином він собі заробить якихось бонусів різних, хтось каже: «Я ж завтра теж можу бути переселенцем», ну а деяким людям просто небайдужі інші, тому вони й допомагають», – розповідає координатор волонтерів Центру Гостинності Андрій Руденко.
 
У Центрі Гостинності переселенці не лише отримують одяг та продукти, але й мають змогу випрати та випрасувати речі. Також у внутрішньо переміщених осіб є можливість відвідувати безкоштовні заняття з англійської мови та клуби для жінок і чоловіків. Окрім цього волонтери ЦГ влаштовують свята і табори для дітей переселенців. Координатор волонтерів Центру Гостинності Віктор Дивнич каже, що людям, котрі залишили рідні домівки в новому місті необхідна моральна та психологічна підтримка. У Центрі гостинності вони її також знаходять.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
19:07
В ОВА повідомили останні дані щодо ліквідації наслідків ракетного удару по Смілі
18:14
На Уманщині може бути чутно вибухи 
17:06
Вічна пам'ять: на Черкащині попрощаються із військовим
15:58
На Черкащині розпочали обстеження місць відпочинку до купального сезону
15:36
Для черкаських захисників облаштували каплицю
14:58
У Черкасах виявили пошкоджене авто, водій якого мав із собою наркотики
14:20
Впав разом із пасажиром: на Черкащині мотоцикліст намагався втекти від поліцейських (ВІДЕО)
13:59
“Всі борги реструктуризуються. Головне, щоб споживач мав намір оплатити”, – "Черкасиенергозбут" про боржників за електрику
13:51
У Черкасах вшанували пам'ять загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС
13:27
На Черкащині триває загроза підтоплення деяких населених пунктів
12:30
На Черкаській ТЕЦ стартувала підготовка до осінньо-зимового сезону
12:02
Захисника зі Сміли відзначили посмертно нагородою
11:27
У одній із черкаських шкіл відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам
11:02
У черкаському ЦНАПі можна обміняти посвідчення водія 
10:42
У Черкасах знеструмлена низка будинків
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку
09:33
На Черкащині підтопило понад 500 гектарів території (ВІДЕО)
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським
17:11
Суддю, що збив нацгвардійця з Черкащини, тимчасово відсторонили від посади