Реклама
Реклама
19.12.14 11:20

З 1 січня заборонять домашнє м'ясо і молоко в Україні


Реклама
З 1 січня заборонять домашнє м'ясо і молоко в Україні
 
З 1 січня м'ясо, молоко, сир, що продаються на продовольчих ринках, опиняться поза законом, пише nikmedia.com.ua. 
 
Набуває чинності заборона, прийнятий Радою минулого літа в рамках «євроінтеграційного» пакету: за новими правилами, аграрії повинні будуть здавати м'ясо-молочні продукти в пункти прийому, розвиток яких держава поки не профінансував.
 
У селах нагнітається обстановка
 
На практиці введення в дію норм цього закону фактично заборонить селянам продавати м'ясну та молочну продукцію, вироблену в присадибних господарствах. Їх не зможуть продати і на продовольчих ринках, і підприємствам харчопрому. Для покупців все ще гірше.
 
Прогнозують, що нормальні і дешеві домашні продукти купити буде неможливо. А міліція знайде собі додатковий заробіток - ганяти селян. Початкова мета гармонізації законодавства з ЄС - контроль за виробництвом продуктів фермерами і дрібними селянами. «Ідея хороша, селянин відвозить молоко, отримане за допомогою сучасного доїльного апарату, на спецпункт з прийому.
 
Там продукт обробляють, очищають, зберігають, переробляють. А забивати свиню чи корову буде не в своєму дворі, а в пункті по забою, - пояснив член комітету Ради з агрополітики, колишній віце-прем'єр Леонід Козаченко. - Але на це потрібно мінімум 2 млрд грн. А в бюджеті таких сум немає. Тобто і пунктів не буде». «Зате європейці нам поплескали - закон приймали саме для них, щоб скоротити конкуренцію з боку українців, - вважає голова Всеукраїнського аграрного ради Денис Марчук. - А в українських селах, де і без того роботи немає, нагнітається обстановка.
 
Заборона створить грунт для соціального бунту». Селяни вже порядно налякані. «Це означає, що мені доведеться буквально виливати молоко, яке дають вісім моїх корів. Та й самих тварин містити не буде сенсу - доведеться забити », - скаржиться Олексій Іванченко, дрібний фермер з Полтавської області. «Зараз про це багато говорять. Якщо до нового року для продажу м'ясо-молочки досить укладання ветлабораторії про проведення бактеріологічних досліджень, то за європейськими нормами потрібно, щоб тварина не мучилася перед забоєм, не виділяла «гормон смерті», який згубно впливає на здоров'я споживача. В Україні таких умов і близько немає », - каже працівник сільгоспфірми, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Бовсуновський.
 
Найбільш спритні фермери навчаться обходити закон за допомогою липових сертифікатів, які дозволяють продаж продукції, а іншим доведеться працювати з посередниками-перекупниками. «Добре, що заборона діятиме недовго, до вересня 2015-го, коли набуде чинності новий закон, в якому немає драконівських вимог. На мій погляд, найпростіший вихід - зняти заборону », - вважає Геннадій Кузнєцов з« Ліги харчових продуктів ». Втім, як пояснив Козаченко, його комітет вже готується розглянути проект документа, який відстрочить зміни. «Якщо він ще не зареєстрований, я сам внесу його до кінця тижня», - пообіцяв він «Вістям».
 
Що ще набирає чинності з 1 січня?
 
З 1 січня 2015 набуває чинності закон про електронний адмініструванні. Якщо діюча зараз система адміністрування ПДВ передбачає перерахування суми податку до держбюджету за підсумками звітного періоду - місяця або кварталу, то нова система зажадає їх негайного перерахування на ПДВ-рахунки, які кожне підприємство повинно буде відкрити в Держказначействі. Правда, Мінфін пропонує ввести перехідний період до 1 квітня 2015 року.
 
У цей час штрафи за прострочення реєстрації податкових накладних протягом 10 днів нараховуватися не будуть. Також з 1 січня всі податкові накладні повинні складатися в електронному вигляді. А Мін'юст планує забезпечити онлайн доступ до інформації Держреєстру на нерухомість - будь-хто може написати заяву і отримати довідку про те, кому належить та чи інша нерухомість.
 
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#новини #Україна

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
15:58
На Черкащині розпочали обстеження місць відпочинку до купального сезону
15:36
Для черкаських захисників облаштували каплицю
14:58
У Черкасах виявили пошкоджене авто, водій якого мав із собою наркотики
14:20
Впав разом із пасажиром: на Черкащині мотоцикліст намагався втекти від поліцейських (ВІДЕО)
13:59
“Всі борги реструктуризуються. Головне, щоб споживач мав намір оплатити”, – "Черкасиенергозбут" про боржників за електрику
13:51
У Черкасах вшанували пам'ять загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС
13:27
На Черкащині триває загроза підтоплення деяких населених пунктів
12:30
На Черкаській ТЕЦ стартувала підготовка до осінньо-зимового сезону
12:02
Захисника зі Сміли відзначили посмертно нагородою
11:27
У одній із черкаських шкіл відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам
11:02
У черкаському ЦНАПі можна обміняти посвідчення водія 
10:42
У Черкасах знеструмлена низка будинків
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку
09:33
На Черкащині підтопило понад 500 гектарів території (ВІДЕО)
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським
17:11
Суддю, що збив нацгвардійця з Черкащини, тимчасово відсторонили від посади
16:51
На Звенигородщині прощатимуться із загиблим військовослужбовцем в його день народження
16:38
У Черкасах жителі своє побутове сміття викидують в урни скверів та парків
15:48
У Смілі збільшилась кількість пошкоджених будинків до понад 70