15 речей, які потрібно зробити, раптом ви опинилися у Черкасах
Реклама
Думки людей про Черкаси давно вже істотно відрізняються.
Для одних це є миле і прекрасне містечко на берегу Дніпра, де можна насолодитися природою. Інші ж впевнені у відсутності туристичного потенціалу і міста і сильно замилюються, куди б повезти друзів, які приїхали із іншого міста. Мовляв, показати колорит Черкас.
Видання in.ck.ua створило перелік із 15 речей, які обов'язково потрібно зробити, якщо вас закинула доля у Черкаси.
Відвідати найбільшу в Україні церкву в Соборному парку
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Свято-Михайлівський кафедральний собор сьогодні є найбільшим храмом України. Побудований у візантійському стилі, храм простягається вгору на 72 метри. Довжина церкви становить 58 метрів, а ширина – 54 метри. Черкаський храм у Соборному парку може одночасно вмістити 12 тисяч вірян. Поблизу з храмом також будують найвищу в Україні дзвіницю. За проектом, її висота сягатиме 134 метрів.
Адреса: вул Ільїна, 212.
Прогулятися бульваром Шевченка
Бульвар Шевченка найкрасивіший восени. Опале листя, жовтогарячі дерева, каштани під ногами – все це налаштовує на неспішні прогулянки. Бульвар Шевченка у Черкасах тягнеться від Площі 700-річчя до Ювілейного парку. Колись ця вулиця називалася Старочигиринською, потім Олександрівською. На початку 1920-х років, коли вулицю почали приводити до ладу, тут почали селитися заможні містяни. Сьогодні ця центральна вулиця простягається майже на 22 квартали.
Побачити один із найкрасивіших РАЦСів в Україні
Фото – Юрій Солонько
Фото – Валерій Січкар
Фото – Юрій Солонько
Фото – Валерій Січкар
Черкаський палац одружень є одним із найкрасивіших в Україні. Будинок Щербини, виконаний у стилі неоренесансу, звели у 1892 році. Раніше у комплексі був зимовий сад із фонтаном, стайні та флігелі.
Адреса: вул. Леніна, 3.
Помилуватися Дніпром з Пагорба Слави
Фото – Валерій Січкар
Фото – Валерій Січкар
Фото – Валерій Січкар
Фото – Валерій Січкар
Пагорб слави – це меморіальний комплекс, до складу якого входить братська могила і пам’ятник Матері-Батьківщині. Тут поховано понад три тисячі захисників, які боронили місто від фашистської навали у 1942-1943 роках. З верхівки пагорба відкривається розкішний вид на Долину троянд і Дніпро. Тут красиво і вдень, і вночі.
Адреса: вул. Слави.
Побачити "блакитний палац"
Фото – Валерій Січкар
Блакитним палацом приїжджі називають історичну будівлю готелю "Слов'янський" - неймовірно красивої неоготичної споруди у романтичному стилі, зведеної на рубежі XIX-XX століть. Вночі, коли будівля підсвічується, вона справді нагадує палац. Без сумніву, найвідоміша візитівка Черкас.
Адреса: перехрестя Дашковича-Хрещатик
Прогулятися Долиною троянд
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Троянди в Долині є, головне – попасти в період їх цвітіння! Долина троянд – це невеличкий парк прямо біля Дніпра. Свою назву ця місцина отримала через те, що клумби тут увінчані різними видами троянд. Тут же можна побачити великий сонячний годинник у вигляді птаха.
Відвідати Музей однієї книги
Фото – Валерій Січкар
Це один із найбільш незвичних музеїв Черкас. Музей Кобзаря, розташований в історичному будинку Цибульських, зібрав чимало раритетних видань цієї книги, зокрема й оригінал 1840 року, яких у світі залишилося не так вже й багато.
Адреса: вул. Байди-Вишневецького, 37.
Побачити скелет мамонта
У Черкаському краєзнавчому музеї можна побачити справжній скелет мамонта – тварини з роду слонових, які вимерли 10 тисяч років тому. Окрім скелета мамонта, в музеї багато цікавих експозицій різної тематики – від найдавніших часів до сьогодення. Захоплює і дорослих, і дітей.
Адреса: вул. Слави, 1.
Сходити на екскурсію в буддійський храм "Білий лотос"
Фото – Юрій Солонько
Єдиний у Європі буддійський храм бойових мистецтв "Білий лотос" розташований у Черкасах. Збудований у 1990-ті роки, цей храм є прообразом храму в Лаосі. Незвична для України архітектура й унікальний інтер'єр привертають увагу туристів з усього світу. Екскурсії "Білим лотосом" проводяться щонеділі о 12.00. Вартість – 50 гривень. У інші дні тижня про екскурсію можна домовитися безпосередньо на місці. Всередині храму є багато цікавих речей, частину з яких привезли з Тибету. Екскурсія включає відвідування території храму, основних залів, огляд артефактів.
Адреса: спуск І. Франка, 4.
Контакти: (0472) 37-92-07.
Сфотографуватися біля незвичних пам'ятників
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Розвага для тих, хто любить привозити з подорожей фото біля пам'ятників. У Черкасах цікавих монументів декілька. Це невеличкий пам’ятник водопровіднику дяді Васі (Ватутіна, 12), який зустрічає туристів біля міського водоканалу. Ще однією парочкою, до якої можна завітати, є Голохвастов і Проня Прокопівна (Леніна, 61), встановлені біля центрального ринку. Нещодавно у Черкасах встановили пам'ятник Фаготу і коту Бегемоту (Хрещатик, 223).
Прогулятися Сосновим бором
Фото – Валерій Січкар
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Фото – Юрій Солонько
Фото – Валерій Січкар
Фото – Юрій Солонько
Парк Ювілейний, парк 50-річчя, Сосновий бір – це місце жителі міста називають по-різному. Великий розкішний парк зі ставками, струмочками, галявинами, алеями, унікальними видами рослин заклали майже півстоліття тому. За своє "життя" черкаський парк отримав чимало престижних нагород. Сосновий бір – одне з семи чудес Черкащини, яке неодмінно треба побачити, тим паче, що парк прекрасний в будь-який час. В теплу пору року тут працює прокат велосипедів, є канатна дорога перешкод, де можна перевірити свою спритність. І не забудьте взяти горішки, білки в парку ручні й охоче йдуть до людей.
Роздивитися "фейсвол" – стіну облич
Фото – Валерій Січкар
Якщо будете в Ювілейному парку, обов'язково підійдіть до фейсволу – черкаського ноу-хау – 35-метрової стіни-мозаїки, на якій зображені обличчя понад чотирьох тисяч містян. Прості черкасці, колишні мери, спортсмени, політики, видатні діячі на кшталт Шевченка і Хмельницького – на стіні можна знайти багато цікавих фото. Всі зображення нанесені на спеціальну плитку в антивандальних рамках.
Адреса: парк "сосновий бір", вул. Пальохи, 2.
Побачити водонапірну вежу Шухова
Фото – Сергій Криниця
Гіперболоїдна водонапірна вежа Шухова – одна з небагатьох конструкцій відомого інженера, які вижили до наших часів. Вежу збудували у 1913-14 роках для забезпечення містян водою. Ажурна стальна башта розміщена на території черкаського водоканалу. В усьому світі таких конструкцій збереглося близько тринадцяти.
Адреса: вул. Ватутіна, 12.
Відвідати черкаський зоопарк
www.dizfoto.io.ua
www.dizfoto.io.ua
www.dizfoto.io.ua
www.dizfoto.io.ua
www.dizfoto.io.ua
У Черкасах – достойний зоопарк, який варто відвідати. Тут можна побачити різних приматів, хижих ссавців, унікальний орнітологічний відділ. Тераріум регулярно змінює видовий склад представлених колекцій.
Адреса: вул. Смілянська, 132 (парк 30-річчя Перемоги)
Покататися Дніпром на пароплаві
Фото – Валерій Січкар
Фото – Валерій Січкар
Фото – Валерій Січкар
Фото – Валерій Січкар
Черкаський річковий порт зазвичай відкриває навігацію по Дніпру наприкінці квітня на початку травня. Тому прогулятися акваторією Дніпра пощастить гостям, які відвідають Черкаси у теплу пору року. Для тих, кому годинного річкового круїзу на теплоході буде замало, можна домовитися про більш довготривалу приватну оренду. Любителі такого відпочинку можуть розраховувати навіть на риболовлю і пікнік на островах. Звісно, тривала оренда теплоходу коштує недешево, тому для гостей, які приїхали на декілька днів, вистачить і годинної прогулянки акваторією Дніпра.
Адреса Річкового вокзалу: вул. Героїв Сталінграда, 1
Контакти: 50-61-06, 32-33-35.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter