Через візит представників військового комісаріату в Черкасах перестають працювати магазини та заправки
Реклама
Від військового призову найбільше ухиляються в обласному центрі.
Про це під час прес-конференції повідомив обласний військовий комісар Євген Курбет, інформує кореспондент Zmi.ck.ua.
За його словами, за порушення правил військового обліку або за невиконання службових обов’язків настає адміністративна або кримінальна відповідальність. Карається порушення штрафами чи позбавленням волі до 3 років відповідно.
В області протягом року до адміністративної відповідальності притягнули більше 100 осіб. Серед них: голови сільських та селищних рад, керівники підприємств, призовники та військовозобов’язані.
До кримінальної відповідальності притягалося 5 осіб, які за викликом військових комісаріатів не прибули до військових частин. Однак за грати не сів жоден з порушників. Суд визначив умовне покарання. Штрафи сплачені, але деякі були скасовані за рішенням суду.
Так, в Кам’янському районі до відповідальності мали притягнути сільського голову. Суд відмовив представнику військового комісаріату, пояснивши, що відповідачу не надали адвоката.
За словами Євгена Курбета, найбільша концентрація «саботажників» – у Черкасах. Також проблема з великою кількість мережевих фірм: магазини, банки, АЗС та інші компанії, центральний офіс яких знаходиться в інших містах. Тому кадрові органи зазвичай «нічого не знають» про облікові питання.
«Ми ведемо з ними роботу, перевіряємо. Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко прийняв рішення усіх порушників правил військового обліку заслухати на нарадах в районах та містах. Найбільш злісних – готують на заслуховування на раді оборони області, яка відбудеться наступного тижня. Є історії, з яких можна детективи писати. Наприклад, з прибуттям представника військового комісаріату цілі фірми призупиняють роботу, працівники йдуть у відпустку або на лікарняний», – розповів Євген Курбет.
Так, заступник черкаського обласного військового комісара Олег Захаренко у складі робочої групи «паралізував» роботу однієї з мереж заправок на кілька годин.
За подібні порушення передбачений штраф. Однак цю проблему намагаються вирішити на державному рівні. Так, за ініціативою Генерального штабу розроблений проект закону, за яким компаніям пропонують бути партнерами Збройних сил. За це фірми матимуть пільги та переваги: в оподаткуванні, державному замовленні на виготовлення продукції, в навчанні.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter