Черкащанам повідомили, що сталося із "катівнями", які знайшли на території школи
Реклама
Учора на своїй сторінці у Facebook заступник міського голови Ігор Коломоєць виклав фото "катівень", які знайшли під час ремонту подвір’я черкаської школи №3.
Про це повідомляє видання "Вичерпно".
ЧИТАЙТЕ: Стало відомо, чому деформувалася плитка біля школи №3 (ФОТО)
Чиновник на своїй сторінці відразу заявив, що це "катівні НКВС". Потім у відредагованому дописі з’явилася назва "катівні ГУ НП" (Головного управління Національної поліції — ред.) Останньою версією від пана Коломойця стала версія про "одиночні камери прокуратури (з 1923 по 1933 Верховного суду, з 1933 генеральна прокуратура СРСР )".
"Саме вони стали причиною деформації плиткового покриття. Унаслідок цього воно просіло", — прокоментував заступник.
Попри те, що знайдені підвали викликали інтерес у користувачів соцмережі, фахівцям "катакомби" так і не показали, а швиденько все загорнули.
- Я туди ходив, але вже все було засипано, — коментує історик, археолог Михайло Сиволап. — Я сподівався, що зможу там покопатися, знайти артефакти, які могли б підтвердити хоч одну з версій. Але поки я побачив ті фото, поки доїхав туди, то там уже все загорнули.
Про те, що ж то могли бути за будівлі, Михайло Павлович говорити не наважується:
- Стосовно НКВС — їхні філіали могли бути всюди, але знову ж таки, немає ніякого фактажу. Не знаю, на яку інформацію посилається заступник. Єдине, що можу сказати, судячи з того, що я бачив на фото — ті приміщення приблизно столітньої давності.
Подібна "знахідка" спонукає до думки, що історія Черкас залишатиметься кожен раз куцою, коли щойно розрите ми будемо нашвидкоруч заривати, — вважає кандидат історичних наук Сергій Шамара.
- На одних легендах не зробиш туристичних родзинок. Якщо вже предметно, то різні версії щодо тих кімнат могли б бути, допусти туди археологів. А говорити про це без фактажу немає сенсу, — прокоментував він.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter