Де нам вигулювати собак? Черкащанка через Громадський бюджет хоче реалізувати проект для чотирилапих
Реклама
У Черкасах вже неодноразово піднімали питання вигулу собак, пише “Вичерпно“.
Нагадаємо, ще в 2009 році в обласному центрі були прописані норми культури вигулу собак, які забороняли власникам вигулювати домашніх тварин у паркових зонах, скверах та пляжах, натомість в місті повинні були облаштувати спеціальні майданчики для вигулу чотирилапих.
В реальності, на все місто є один такий майданчик, облаштований в межах парку "Сосновий бір" школою професійного дресирування собак К-9. З проханням облаштувати подібне місце для вигулу тварин у парку Хіміків ще у 2017 році зверталися містяни в електронній петиції. Навіть грошей у влади на це не просили, лише виділити місце, а вже всі витрати на облаштування території обіцяли взяти на себе небайдужі власники собак та школа К-9. Однак очікуваних наслідків це не мало…
Щоправда, як розповів керівник КП "Дирекція парків" Володимир Стойко, вони зверталися до виконавчого комітету ЧМР з проханням виділити місця для вигулу собак.
"Попередньо нам було погоджено три місця: парк «Сосновий бір», парк Перемоги і парк Хіміків (ділянка землі між АЗС і проспектом Хіміків). Що стосується останнього місця, то в парку Хіміків це питання актуальне вже давно, оскільки там дуже багато людей гуляють з собаками і постійно виникають конфлікти з охороною парку, яка намагається пояснити, що цього робити не можна. І тут виникає такий момент, що ми повинні дотримуватися того, що прийнято виконкомом, але на питання людей "Де нам вигулювати собак?" відповіді дати не можемо, бо таких місць просто немає. Тому поява такого майданчика частково зніме цю напругу. Тим паче, що вхід на цей майданчик планують зробити не зі скверу, а ззовні", — розповів очільник КП.
Згідно цих же норм, штраф за вигул собак у невстановленому місці складає від 340 до 1400 грн. Щоправда, сказати, що когось сильно штрафують, не можна. Однак зовсім нещодавно був проведений спільний рейд працівників "Дирекції парків" і поліції, у ході якого на порушників навіть було складено декілька протоколів. Можливо, якби система штрафів була дієвішою, то більшість власників тварин замислилися б, чи потрібно після прогулянки з улюбленцем залишати купки на газонах і асфальті. Однак це знову ж таки не вирішує питання, а куди ж діватися тим, у кого дома живе собака.
Нову спробу "розрулити" ситуацію, щоб задоволені залишилися і власники собак, і ті, хто їх немає, але час від часу стикається із собачими "радостями", залишеними то тут, то там, зробила черкащанка Олександра Литвиненко. Вона подала на Громадський бюджет Черкас проект майданчику для вигулу та дресирування собак із обладнанням.
"Я вказала декілька місць, де, на мою думку, міг би розміститися майданчик, зокрема, вказала місце в центрі по Грушевського-Надпільній. Цей проект розглянув департамент Житлово-комунального комплексу з поміткою, що на вибраних мною територіях не можна розмістити, оскільки вони знаходяться в оренді", — розповіла Олександра.
Дівчині порадили зв’язатися із керівником комунального підприємства "Дирекція парків":
"Володимир Стойко сказав, що можуть виділити місце в парку Хіміків. У зв’язку з цим мій проект трохи відредагують. Наразі він знаходиться на розгляді у відділі екології, чекаємо, пропустять проект чи ні".
Олександра сама власниця Кокер-спаніеля на прізвисько Дейлі, тому не на словах знає, що таке, коли немає можливості прогулятися з улюбленицею.
"У нас тільки одні заборони, що не можна ніде гуляти. Але нам треба десь вигулювати своїх вихованців. Я постійно стикаюся з тим, що людям, звичайно, не подобається, що моя собака ходить в туалет на вулиці. Інша проблема, що не можна відпустити собаку з повідка, щоб вона побігала. Це все разом створює певний дискомфорт, тому хотілося знайти якийсь вихід із ситуації", — розповіла про виникнення ідеї створення майданчика Олександра Литвиненко.
Дівчина відноситься до тих поки що небагатьох власників собак, які під час вигулу прибирають за своїм улюбленцем. В ідеалі, по місту мали б стояти і урни для утилізації продуктів життєдіяльності домашніх тварин, однак для початку має змінитися і свідомість самих собачників.
"У мене є Фейсбук-сторінка, де я пропагую, щоб люди прибирали за своїми улюбленцями. В першу чергу, це унеможливить конфлікти між тими, у кого є собаки, і тими, у кого їх немає. Але це тільки перші кроки. Поки що я переймаюся цим сама, але готова об’єднатися з однодумцями. Тож хто бажає, пишіть, долучайтеся", — відзначила собачниця.
Дівчина розуміє, що в ідеалі потрібно, щоб такі майданчики були в кожному районі міста. Однак це її перша спроба. Якщо проект затвердять, то, відзначає, буде пробувати і далі, щоб вигулювати собак стало комфортно по всьому місту.
Окрім того, дуже важливо, щоб такі майданчики були спеціально обладнаними для занять із собаками.
"Щоб не просто пройтися можна було цим майданчиком, а ще й фізично навантажити собаку. Тоді вдома вона вестиме себе спокійно", — зауважила Олександра.
Дізнатися, чи затвердить проект міська рада, можна буде вже буквально протягом декількох тижнів. Після цього віддати свої голоси за нього зможуть і містяни. Дівчина сподівається, що у цьому році нарешті-таки переможуть креативні і дійсно доступні всім проекти, а не спортивні майданчики на території шкіл і садочків.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter