Гроші є, проекту немає: чому в Черкасах досі не запрацювала програма зі стерилізації котів
Реклама
Проект "Черкаси - дружнє місто для людей і тварин" виграв у категорії "Великий громадський" ще в минулому році. Він передбачає стерилізацію двох тисяч котів. Реалізувати його мають протягом 2021 року, однак за понад пів року роботи по ньому проснулись тільки на етап "підготовки умов тендеру".
У відповідь на інформаційний запит Zmi.ck.ua департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради повідомив, що до кінця 2021 року планують повністю завершити проект. По суті, на це злишилось чотири місяці. На реалізацію проекту в бюджеті передбачено 977 тисяч гривень.
У коментарі виданню Zmi.ck.ua зоозахисниця Яна Тябут розповіла, що проект виграв уже як вісім місяців і за цей час устигли народитися тисячі нових безхатніх тварин, які пізніше будуть потребувати також стерилізації.
"Із незрозумілих причин не проводять тендер чи то відтягують його. Всю необхідну інформацію було надано, я розумію, що ця тема нова для міста і департаменту ЖКГ. Але всю необхідну інформацію вони мають, чому не діють? Невідомо", – зауважила Яна Тябут.
Як повідомив "Суспільному" виконувач обов'язків директора департаменту Сергій Отрешко, торги просто не відбулися б через відсутність учасників.
"Для того щоб реалізувати програму, департамент повинен провести відкриті торги на надання послуг із стерилізації. Але стерилізація передбачає утримання від трьох до п'яти діб після стерилізації тварини у притулку. Формально, ми б реалізувати могли, але торги просто не відбулися б через відсутність учасників. Я сумніваюся, що в місті є клініка, у якої би був притулок", – зауважив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Черкасах мітингують зоозахисники, щоб міська рада виділила гроші на стерилізацію котів.
Однак дізнатися про кількість учасників чи можливості ветклінік не вдасться, допоки не буде проведений тендер та не будуть відомі його результати. І весь цей час на вулиці продовжують жити безхатні тварини, які потребують допомоги. Їхня стерилізації допоможе попередити народження інших тваринок, які також опиняться в такій ситуації.
Яна Тябут також додала, що зимовий чи холодний осінній час потребує додаткових зусиль у проведенні стерилізації від кураторів, довшу за часом і теплу перетримку.
"Якщо станеться диво і тендер проведуть в серпні, то до закінчення року маємо 120 днів, тобто клініка має стерилізувати по 15-17 тварин щодня, без вихідних. Це має бути "робот-хірург", щоб так працювати. Тому, сподіваюсь, що проект не буде обмежений календарним роком, а матиме на меті провести ці майже 2000 операцій", – сказала Яна Тябут.
Нагадаємо, що на сайті ЧМР була зареєстрована петиція про створення в Черкасах притулку для котів. Вона в рекордний час зібрала необхідну кількість голосів. Зауважимо, що створення такого притулку дозволило б, зокрема, вирішити й питання утримання тварин після проведення стерилізації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безпритульні не з власної волі: чому на Черкащині люди знущаються над тваринами та як це припинити.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter