Прокурор та кримінал: 6 тез від мітингувальників черкаської прокуратури
Реклама
Члени ГО «Організований захист громадян» зібрали прес-конференцію, де розповіли свою версію подій.
Майже місяць черкаські активісти пікетують обласну прокуратуру. Як заявляють самі мітингарі, акція протесту безстрокова. Сьогодні співзасновники Едуард Синяговський, Ігор Хмельницький та Михайло Козлов розповіли журналістам чому вимагають відставки прокурора Сергія Овчаренка.
1. Про причину мітингу:
- Колективні звернення, які ми писали не ефективні. Аби звернути увагу громадськості, вирішили влаштувати мирну акцію протесту. Окрім акції, звертаємося до суду та оскаржуємо бездіяльність прокурорів. Стоятимемо, поки законним шляхом не досягнемо свого.
2. Про фальсифікації
- У 2011 році працівники УБОЗу під час розслідування справи, скоїли ряд злочинів: тиснули на свідка, обвинувачуваного, фальсифікували кримінальну справу. Загалом фактів бездіяльність десятки. Де були провадження щодо незаконних дій правоохоронців, наприклад, побиття, всі закриті. На нашу думку, незаконно. Прокури враховують лише твердження правоохоронців.
Активісти спростовують слова прокурора про вимоги до нього – відізвати апеляційну скаргу по цій справі. Натомість вони вимагають передати справу на розслідування до Генпрокуратури та самоусунутися. Щодо ще однієї справи активісти звернулися до Генеральної прокуратури, але відповіді поки що не отримали.
3. Про голодування
- Голодування оголошували 5 осіб. Але після двох тижнів протесту, голодування припинили.
4. Чому Овчаренко:
- Ми заявляли ще прокурору Юрію Шеремету: ви знаходитеся під пильним оком громадськості. Наша організація є правозахисною і спрямована на захист її членів, які будуть викривати усі недоліки правоохоронної системи, а ви будете зобов’язані реагувати на всі зауваження. Як і його попередники, він так само нічого не робить. Але раніше ми не мали громадської організації. Він має розслідувати. Строки давності по злочинам, які скоїли працівники міліції не сплинули. За час діяльності організації ми проводили акції протесту раз у місяць із залученням різної кількості активістів.
5. Про судимості:
15 років тому виконавчого директора організації Михайла Козлова засудили за зґвалтування. Свою судимість активіст прокоментував як помилку:
- Я розумію що є питання, за які потім не зручно. Тепер є досвід правозахисної діяльності, яким можу ділитися з людьми.
- Я тричі судимий. Це судові помилки. У час Радянського союзу мене переслідували за громадянську позицію, - про свої засудження розповів і Едуард Синяговський.
- Дійсно в організації є колишні злочинці. Але ці судимості погашені, а у прокуратурі нинішні злочинці, які самі себе до відповідальності не притягнуть, - резюмують члени організації.
6. Закиди прокурору Овчаренку:
- Він відкрито заявив: скасування виправдувальних вироків членів організації – це моя робота, через мої домовленості. Бо я працював у Генпрокуратурі і маю певні зв’язки і знайомства. Це він сказав не на камеру під час зустрічі з активістами. А дві неділі тому ми прийшли до нього на прийом повідомити про злочин працівника міліції, а він встав демонстративно і пішов.
Однак підтвердити слова записом активісти не можуть.
- Ми бачимо на якому авто їздить прокурор Овчаренко. Це Нyundai Santa Fe, вартістю 50-60 тис. доларів США. По номерним знакам ми визначили, що авто зареєстроване і належить черкаському Фонду сприяння правоохоронним органам.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter