Реклама
Реклама
01.10.21 15:15

Швидко та по-сучасному: в одній з черкаських гімназій запровадили електронні щоденник та журнал


Реклама
Швидко та по-сучасному: в одній з черкаських гімназій запровадили електронні щоденник та журнал

 

Черкаська гімназія №9 з вересня почала використовувати електронний щоденник та журнал. Заклад повністю відмовився від їхніх паперових версій.

Про те, що це за система, які переваги та недоліки вона має інтернет-виданню Zmi.ck.ua розповів вчитель інформатики Борис Ховряк.

За його словами, ця система у гімназії почала функціонувати ще в квітні, але повноцінно використовувати її почали з вересня – до цього наповнювали базу даних, заносили відомості про учнів. До єдиної бази вчителі під'єднуються завдяки сайту "Нові знання" та програмному забезпеченню "Курс: школа". 

"Викладачі різних кафедр нашої гімназії почали використовувати систему в тестовому режимі. Тоді не всі вчителі користувались електронним щоденником, а лише ті, хто виявив бажання. У серпні ми остаточно закінчили цей процес і тепер у нас тільки електронні варіанти варіанти. Спочатку ми хотіли перший рік працювати й з електронними, й з паперовими, але в наказах Міністерства зазначено, що одночасно двома користуватися не можна", – розповідає Борис Ховряк.

Який функціонал?

Функціонал електронних щоденників та журналів такий самий, як і в звичайних паперових їхніх відповідниках.

"Ті самі стовпчики, рядочки, де ми записуємо теми уроків, виставляємо оцінки та інше. Але, крім цього, з’явився зручний функціонал. Класні керівники відмічають відсутніх дітей і можуть поставити причину хвороби на своїй сторінці, а потім ці позначення автоматично переносяться на сторінки вчителів, які ведуть предмети. Навіть свідоцтво досягнень можна швидко виставити за допомогою галочок і не потрібно робити це вручну", – пояснює вчитель.

Крім того, використовуючи електронний щоденник, вчителям більше не потрібно вручну рахувати середні бали кожного школяра. Це відбувається автоматично за вибраний період чи по категоріям. Сам процес видачі домашніх завдань також спрощується. Дитині не потрібно носити з собою щоденник та записувати те, що задають у школі. Коли вчитель виставляє тему та записує домашнє завдання, воно автоматично переноситься в електронний щоденник учневі. І тоді школяр може зайти на портал або в додаток на телефоні та побачити, що саме йому потрібно виконувати вдома.

"Те саме стосується і оцінок. І в разі, якщо є якісь зауваження до роботи учня, чи побажання, коментарі для батьків, це також вноситься автоматично. Батьки мають доступ до порталу також цілодобово. Їм не треба просити показати щоденник, вони можуть під своїми логінами та паролями зайти до сайту і подивитися, яка ситуація з математики, наприклад, які оцінки виставлять. Батьки бачать і оцінки, й завдання", – розповідає Борис Ховряк.

Батьки мають доступ до щоденника учня. Тобто вони можуть зайти або за його обліковий запис, або створити свої. Загалом у щоденнику є розклад, завдання та оцінки. Функціонал вчителя відрізняється. Вчитель-предметник може мати доступ лише до своїх сторінок журналу. Він не може подивитися, які оцінки ставить колега в своєму журналі, не може проглянути весь журнал класу. Натомість класний керівник має доступ до всіх сторінок журналу того класу, яким він опікується. Завучі мають по підрозділах свої доступи. Наприклад, завуч філологічної кафедри має лише доступ до цієї кафедри. Директор має доступ до всіх відомостей.

Отож можна виділити такі переваги використання електронного журналу:

– вчителеві не потрібно на перервах шукати журнал, бо він може бути в іншого викладача або вже в учительській. Так, вчитель може просто зайти з мобільного, планшету чи комп’ютера на портал та відразу отримати доступ до журналу.

– у кінці семестру, коли йде активне виставлення оцінок, дуже багато вчителів  стоять у реальній черзі за журналом, бо всім потрібно зробити там свої записи. Електронний щоденник дозволяє цього уникнути, бо кожен має свій доступ до необхідних йому сторінок журналу. Одночасно всі можуть працювати з журналом.

Єдиний недолік, який виокремлює Борис Ховряк, це неможливість працювати без інтернету. Але також додає, що в наш час – це не велика проблема, оскільки більшість навчальних закладів оснащені wi-fi або вчителі чи учні мають мобільний інтернет. Наразі створено додаток для мобільних телефонів на базі Android. Але розробники обіцяють створити застосунок і для іOS. Однак можна просто зайти на сайт з будь-якого пристрою й працювати так.

"Попри те, що в нас майже дві тисячі осіб, система працює на серверах і з навантаженням справляється. Це загальна база даних, якщо з нею працювати постійно, то ніяких проблем немає. Протягом навчального року просто оновлюється інформація або додається нова. Наприклад, якщо перевівся учень з одного класу в інший, це виставляється в системі. 11 класи після закінчення переходять у статус "випустились зі школи", всі решта пересуваються автоматично на один клас вище, а перші класи додаються", – зауважив Борис Ховряк.

Фото - тематичне Ірини Назімової 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#навчання #освіта #електронний журнал #електронний щоденник #технології #учні

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку
09:33
На Черкащені підтопило понад 500 гектарів території (ВІДЕО)
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським
17:11
Суддю, що збив нацгвардійця з Черкащини, тимчасово відсторонили від посади
16:51
На Звенигородщині прощатимуться із загиблим військовослужбовцем в його день народження
16:38
У Черкасах жителі своє побутове сміття викидують в урни скверів та парків
15:48
У Смілі збільшилась кількість пошкоджених будинків до понад 70
15:21
Один із навчально-наукових інститутів ЧНУ запрошує на день відкритих дверей
15:10
Черкаські волонтери отримали церковні нагороди
14:57
У Тальному на фасаді школи встановили меморіальну дошку на честь загиблого воїна
14:14
На Черкащині попрощаються із полеглим захисником
13:49
На Звенигородщині п'яний водій їздив без посвідчення у комендантську годину
13:18
Стало відомо, чи будуть черкасці отримувати субсидію в неопалювальний сезон
12:34
У прокуратурі повідомили хронологію ранкової атаки ворога на Черкащину
11:59
Не стало відомого черкаського спортивного функціонера
11:30
У Повітряних силах повідомили подробиці ракетного удару по Смілі
10:40
На вулиці Черкас повертається велопатруль
10:14
У Смілі внаслідок ворожої атаки пошкоджено майже півсотні приватних будинків
09:55
Невистачає зовсім трішки: черкаським військовим необхідна допомога