Сусідські війни: черкаська пенсіонерка два місяці потопає у власній квартирі
Реклама
Могли вирішити мирно, а доведеться йти до суду. У черкаському ОСББ "Амброса 46" розігралася справжня сусідська війна через воду, що ллється зі стелі у мешканців 4-го поверху. Обставини обтяжує те, що одна зі сторін конфлікту принципово ігнорує вимоги іншої і робить вигляд, що сусідів у зовсім не існує.
У гості до потопаючої у власній квартирі пенсіонерки навідався сайт vikka.ua.
"9 квітня на стелі з’явилася пляма. Я повідомила про це сусідові зверху, Віталію Панченку. А він мені відповів, що це наслідки талого снігу. Того ж дня викликали керівництво ОСББ та склали акт про протікання. Згодом зі стелі почала капати вода. Сусід перестав зі мною спілкуватися і не відчиняв двері. Другий акт щодо протікання в ОСББ склали через місяць", – розповідає 73-річна Марія Костишина.
За два місяці затоплення значна частина стелі вкрилася пліснявою, а кухня стала непридатною для використання. Марії Костишиній постійно доводилося підставляти під стікаючу воду посуд та відра. За її словами, сусід так нікого і не впустив до себе у квартиру.
"Він мене просто ігнорує. Ми викликали аварійну службу та поліцію. Їм двері також не відкрив. Одного разу до нього зайшов мій брат. Сусід показав, що у нього все сухо. На цьому розмову і закінчив", – пояснює пенсіонерка.
Днями її донька Ірина Глухова перевезла жінку пожити до себе. Каже, що через стресову ситуацію здоров’я матері погіршилося.
"За цей період мамі більше трьох разів викликали "швидку". У неї проблеми з тиском, а також через нерви відкрилася виразка. До того ж їй нещодавно зробили операцію. Ми навіть не претендували на відшкодування збитків. Хотіли, щоб він просто припинив нас підтоплювати", – роз’яснює ситуацію Ірина Глухова.
Вона підозрює, що їхні біди пов’язані з протіканням каналізаційної труби. Адже, коли сусіда вдома немає, зі стелі нічого не тече.
Наразі жінки звернулися до адвоката та збирають документи, щоб судитися зі своїм сусідом.
У свою чергу голова ОСББ "Амброса 46" Віктор Шевченко запевняє, що ніяк не може вплинути на поведінку мешканця будинку.
"Він сказав, що пустить до себе в квартиру тільки через рішення суду. Хоча одного разу я у нього був. Тоді він мені сказав, що проблему вирішив. Але, так як там досі тече і він не знайшов із сусідкою спільної мови, то вони подають до суду. Ми з бухгалтером ОСББ підписали відповідні акти, які позивачі зможуть там пред’явити", – пояснив голова будинку.
Сам Віталій Панченко від спілкування із сусідкою та журналістом відмовився.
Натомість головний спеціаліст управління сприяння ОСББ в міськраді Юрій Кучеренко запевняє, що при бажанні у мешканців будинку є шанс вирішити питання без суду.
"По цьому питанню можна провести загальні збори та діяти стосовно цього сусіда більш-менш радикально, але в межах закону. Важливу роль у цьому має відігравати голова ОСББ. По-перше, я раджу скласти акт із залученням сусідів та викликати сантехніка, який достеменно перевірить причину протікання. Можливо, проблема десь на рівні панелі, що знаходиться над головою у мешканців 4-го поверху", – зазначив фахівець.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter