"Ціна питання – 10 тисяч грн": у Першій гімназії скаржаться, що місця проживання у мікрорайоні "купують"
Реклама
У Першій міській гімназії в Черкасах переймаються, що через Закон про прив’язку шкіл до мікрорайонів, де проживають діти, до них надійде надто багато заяв на вступ від батьків майбутніх першачків. Школа ж, як переконують у керівництві установи, розрахована лише на два перші класи. Тож сьогодні, 8 травня, до черкаського міськвиконкому на засідання прийшли представники ради навчального закладу з проханням зменшити територію району, яку обслуговуватиме гімназія.
Вони заявили, що збільшення перших класів призведе до погіршення умов навчання, натомість, коли є школи, де просять розширити територію району, який вони обслуговуватимуть. Так, із цим, наприклад, звертається директор школи №6, де недобір школярів.
"У нас же не розраховані навіть туалети для такої кількості дітей. На сьогодні також не вистачає класних кімнат. Немає можливості проводити необхідну кількість уроків фізкультури. Адже три рази в тиждень в має бути урок фізкультури. Наш спортивний зал поділений на дві частини, і якщо буде більше дітей – це не дасть змоги забезпечити якісне проведення уроків. До того ж, їдальня в гімназії розрахована лише на 140 учнів. Зараз уже учні третіх-четвертих класів харчуються після четвертого уроку, після п’ятого – діти йдуть додому. Про яку якість харчування тоді може йти мова? Також у нас дуже вузькі коридорі, діти уже травмуються через це, вони мають рухатися на перервах", – розповіли представники ради гімназії.
За їхніми словами, якщо в школі функціонуватиме більше двох перших класів – доведеться впроваджувати другу зміну, заклад же для цього не пристосований. Крім того, цього не дозволять зробити батьки учнів, які в такому разі прийдуть мітингувати під стіни міської ради. Заступник міського голови Ігор Волошин на це зауважив, що виконкому не варто ставити ультиматуми.
"Ми володіємо достовірною інформацією, яким чином відбувається прописка в районі Першої міської гімназії . Уже навіть цифра озвучується – 10 тисяч грн за прописку. І ми вже знаємо такі будинки, де масово прописуються діти, серед яких є і ті, які проживають навіть не на території Черкас", - продовжили представники гімназії.
Як розповів директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов, існує багато способів підтвердження, що дитина проживає у районі навчального закладу. Якщо кількість дітей буде більшою, ніж на це розраховано у школі, у ній зобов’язані вжити всі можливі заходи, щоб зарахувати до школи максимальну кількість першачків – відкрити додаткові класи й внести зміни в організацію освітнього процесу. Якщо заклад все одно буде не здатний це зробити, тоді проблему вже вирішуватимуть у департаменті.
Зауважимо, що члени виконкому поки не поспішають задовольняти прохання керівництва установи. Як зазначив секретар міської ради Ярослав Нищик, виступ представників закладу схожий на спробу перетворити гімназію на заклад закритого типу. Представникам ради нагадали, що в гімназії є ігрова кімната, з якої можна було б зробити класний кабінет.
"Я знаю, що була комісія, як знайшла додаткові приміщення", - додав заступник міського голови Ігор Волошин.
Врешті Ярослав Нищик запропонував запросити на ранкову нараду в понеділок членів виконкому, директорів шкіл, розташованих у сусідніх районах і вислухати усіх. А вже у вівторок, на наступному засіданні виконавчого комітету, вирішувати, чи задовольняти прохання керівництва Першої міської гімназії та батьків учнів, які там навчаються.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter