У Черкасах зібралися мами, які не віддають дітей до школи (ВІДЕО)
Реклама
Домашня освіта стає все популярнішою в Україні. Батьки, все частіше вирішують опановувати освіту із дітьми вдома. Самі складають графік і вчать своїх чад самодисципліни, а на інтернет-сторінках викладачів знаходять майстер-класи зі складних тем. Вперше в Черкасах мами-прихильниці альтенативної освіти зібралися разом, аби поділитися власним досвідом навчання дітей за межами загальноосвітньої школи.
Про це йдеться у сюжеті "Рось".
Перевантажені підручники, одна на всіх програма, незалежно від здібностей і талантів – усі ці фактори перетворюють науку на муку для всієї родини, говорить директор дитячого центру розвитку Ірина Ткаченко. Але наважитись на здобуття індивідуальної освіти можуть не всі.
У школі дітей мотивують оцінками та балами, а іноді й самі батьки винагороджують школярів грошима чи подарунками. Втім, все це тільки зовнішня мотивація, тоді як важливішою є внутрішня, додає вона.
Чимало батьків вірять, що за індивідуальним навчанням – майбутнє. Нині ж одного бажання навчати дитину вдома не достатньо. Офіційно такої форми, як домашня освіта, в Україні не існує. Але на екстернатній, заочній, індивідуальній та дистанційній перебуває чимало дітей, розповідає начальник управління освіти департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради Євген Степко. І додає, -- головне, аби дитина вчасно складала іспити та виконувала завдання у визначений термін.
Хоча домашнє навчання і дає змогу отримати освіту без стресу, втім має й ряд недоліків, запевняють психологи. Серед них – дефіцит спілкування з однолітками, замкнутість та небажання виконувати домашні завдання. Тож радять скласти дитині правильний режим дня і слідкувати аби та не була перевантажена. У протилежному випадку: втратить інтерес і до навчання і до гуртків.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter