Відтепер черкащани мають лабораторію діагностики на ВІЛ із найсучаснішим обладнанням
Реклама
Обладнання, яким облаштована лабораторія, стоїть у нью-йоркських та паризьких лікарнях.
Про це повідомляє Черкаський край.
Завдяки новій лабораторії, яку сьогодні урочисто відкрили на базі Черкаської обласної дитячої лікарні, більше діток вдасться уберегти від внутріутробного зараження ВІЛ. Також швидше одержуватимуть результати аналізів ВІЛ-інфіковані, бо досі частину матеріалів возили на діагностику в Київ.
Тут можна буде виконувати близько 300 видів вірусологічних та імунологічних досліджень. Ця лабораторія — підрозділ Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Як зазначив Петро Левченко, головний лікар центру, «тут — найсучасніше обладнання, яке стоїть в Нью-Йорку, Парижі і тепер — у Черкасах».
Лабораторія орендує площу в лікарні, обслуговує дітей і дорослих. Щоправда, самі пацієнти сюди не приходять: кур’єр доставляє в біксах раз на день біоматеріали з усієї області. Зразки поміщають в апарати, переважно навіть не розпаковуючи пробірок. Після дослідження все автоклавується, пакується й вивозиться.
З обладнання тут є імунохемілюмінесцентний аналізатор, який поставив інвестор — фірма «Ебботт» із США (апарат — третій в Україні). Він стає в пригоді для профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, бо що раніше виявити вірус і почати лікування, то більше шансів запобігти зараженню плода. Тут уже обстежено близько 150 вагітних. Виявляє також онко- та кардіомаркери, гормональні порушення.
Проточний флуориметр від донорів «Бекмен культер» (США) дає змогу проводити дослідження, необхідне для контролю імунітету при лікуванні ВІЛ-інфікованих, для розгорнутої імунограми у дітей та дорослих, виявляє онкомаркери.
Невеличкий апарат — ампліфікатор, та вартість його 5 мільйонів гривень. Він дозволяє проводити молекулярно-генетичні дослідження методом ПЛР (полімеразно-ланцюгової реакції) в реальному часі. Дає можливість визначити кількість вірусу в крові, виявити маркери різних інфекційних захворювань на їх ранніх стадіях: гепатитів, сифілісу, торч-інфекцій. Це те, що практикують у приватних лабораторіях і за це хворі дуже дорого платять. Послуга ПМР для пацієнта — безплатна, бюджетним коштом, а собівартість одного дослідження — 55 доларів.
Тепер головне — це забезпечення витратними матеріалами, зазначали на відкритті відділу головні лікарі ряду закладів.
Голова облдержадміністрації Юрій Ткачено підсумував:
— На цей проект пішло близько 10 мільйонів гривень. Це вдалий приклад державно-приватного партнерства. І в рамках відкриття перинатального центру це дуже добре, що цей відділ працюватиме.
Перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко висловив сподівання, що за перинатальним центром будуть нові амбітні проекти в галузі медицини, зокрема в покращенні бази онкології.
Олена Стрижак, голова Черкаського обласного відділення всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» зізналася, що «15 років тому навіть не мріяла, що такий діагностичний заклад буде в Черкасах».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter