Видно з дамби: про вартість, "родзинки" та інші подробиці про оглядовий майданчик
Реклама
У парку "Сосновий бір" в Черкасах урочисто відкрили оновлений оглядовий майданчик. Втім, нова "родзинка" Черкас викликала неоднозначну реакцію містян. Хтось вважає, що це чудове місце, куди залюбки можна привести друзів з інших міст, інші ж критикують, що нічого особливого в майданчику немає, й він стільки не коштує, до того ж не захищає від дощу та сонця. Журналісти Zmi.ck.ua вирішили поспілкуватися з ініціаторами та авторами реконструкції майданчику, аби з’ясувати, на що витратили кошти та суть ідеї дизайну.
За словами керівник КП "Дирекція парків" Володимира Стойка, вцілому реконструкція обійшлася у близько 1 млн 450 тис грн (100 тис грн коштує проект, 1 млн 350 тис грн. – робота з матеріалами). Кошти на це були виділені з обласного бюджету.
"Парк загальнодержавного значення може фінансуватися з багатьох джерел, тобто як з місцевого, державного, так і з обласного бюджету. Старт початку роботи над проектом був у квітні минулого року. У 2017-му ми встигли зробити проект, освітлення та за кошти обласної субвенції ми зробили у парку струмки. Щодо освітлення: ці всі опори тягнуться аж до колеса огляду і через міст кохання, там також освітлено. 39 опор LED-світильники 54. Тут буде вночі, як удень. Світильники вмикаються разом із міським освітленням. А цього року нам довиділили кошти і ми доробили весь оглядовий майданчик. Світильники вбудовані в підлогу, а ці "вітрила", коли їх колише вітер – вони починають "грати"", - розповідає Стойко.
Автором дизайну є Роман Турецький. Він пояснює, що оглядові майданчики у всьому світі не мають даху.
"На ньому не потрібно ховатися від дощу чи сонця. Оглядовий майданчик створюють, щоб прийти й відчути природу. Ти маєш бачити небо, сонце, хмари", – каже архітектор.
Автор дизайну Роман Турецький
За його словами, дизайн цього місця вирізняється з-поміж загального вигляду парку. Й так було задумано, аби він ставав більше сучасним.
"Ми хочемо відійти від парку 50-річчя, адже ми за сучасне життя, сучасний погляд. У будь-кому разі знайдеться той, хто скаже, що зробили щось не те. Ми зробили сучасну архітектуру на 40 гектарів радянського сприйняття. Це маленький шматок на 40 гектарів парку, лише одна сота його частина", - говорить Роман Турецький.
Стосовно само концепції архітектор зазначає, що майданчик нагадує паруса, з-під яких можна споглядати на Дніпро.
"А Дніпро - це місто утворюючий фактор Черкас. Не було б Дніпра, не було б Черкас. Місто сформувалися, тому що тут транзит кораблів. Паруса ми зробили з нержавіючої сталі з оберегами. Обереги – це традиційні орнаменти вишиванок 16-17 століття, це берегиня і коловрат. А ще це все схоже на кольчугу. Кольчуга – це теж оберіг, обладунок, який захищає від біди", - пояснює дизайнер.
Увечері ж, за його словами, на майданчику створюється певна атмосфера: "Коли дме вітер, паруса рухаються і складається враження, ніби ти рухаєшся по воді. З дамби видно цей майданчик, що також важливо. Коли темно,заїжджаєш у місто і бачиш його таку "візитівку".
Заступник міського голови Юрій Ботнар, який посприяв виділенню коштів на реконструкцію, пропонує також встановити посеред майданчику потужний роутер, який би роздавав WI-FI. Цю ідею підтримує керівник КП "Володимир Стойко". Тож у майбутньому черкасці й гості міста можливо матимуть тут і вільний доступ до інтернету.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter