У скільки черкасцям обійдеться народження дитини?
Реклама
Народити дитину в Черкасах – задоволення недешеве.
Скільки ж це коштує дізнавався сайт vikka.ua.
Черкащанка Анна Калініна (прізвище змінено) народила дівчинку два місяці тому. Понад 8 тисяч гривень – таку суму довелося викласти жінці за увесь період вагітності, враховуючи передпологовий період і власне пологи.
Перше, що зробила жінка, дізнавшись про вагітність, – стала на облік у жіночій консультації, заплативши за цю процедуру 150 грн. Оформити облікову картку обов’язково потрібно, адже вона містить всю інформацію про період вагітності, зроблену на основі медичних оглядів та аналізів.
Потім, за словами жінки, довелося здати різноманітні аналізі, за які потрібно платити. На початку треба зробити первинні аналізи – перевірка на СНІД та загальний аналіз крові, які обійшлися в 60 грн. Далі – аналіз сечі раз на 2-3 тижні (по 10 грн) та аналіз крові раз на місяць (по 7 грн). За словами героїні, тричі аналізи крові з вени, які коштують по 500 грн кожен, доводилося здавати у приватних лабораторіях. Раз у триместр вагітні мають зробити ультразвукову діагностику (УЗД) – кожна вартістю 200 гривень. Пологовий пакет, у який входять необхідні для породіллі та дитини речі, Анна Калініна замовила в Інтернеті за 3000 гривень.
За пологи жінка заплатила 1500 гривень благодійного внеску. Квитанція про оплату повинна бути обов’язково серед речей "пологового пакету". Ще 100 грн довелося заплатити анестезіологу. Палата категорії "люкс" обійшлася породіллі у 150 гривень на добу (напівлюкс коштує 100 грн, соціальна палата – безкоштовна для певної категорії жінок).
"На жаль, під час пологів моя дитина заразилася стафілококом, через що нам із донькою потім довелося провести два місяці в лікарні. На ліки щодня витрачали від 500 гривень і більше. Зараз із дитиною все гаразд", – каже Анна Калініна.
Акушерка черкаського пологового будинку №1 Леся Сав'яненко пояснює, що 1500 гривень, які платить жінка за пологи (за кесарів розтин – 2000 гривень), нараховуються у Черкаський обласний відділ Міжнародного Фонду допомоги хворим із наслідками травм та захворювань, яким на цю суму закуповуються необхідні для пологів медикаменти.
"Жінка може не платити ці кошти Фонду й купувати медикаменти, зазначені у спеціальному списку, самостійно. Єдина перевага в тому, що у разі, якщо після пологів залишилися деякі медикаменти, то їх можуть повернути породіллі. Якщо ж сплачено через Фонд і ліки після пологів залишилися – вони нікуди не зникають, а використовуються для жінок із неблагополучних родин", – розповідає акушерка.
Також, за словами акушерки, пологи бувають і договірні, коли жінка домовляється із лікарем, який прийматиме в неї пологи. Для цього жінці потрібно написати відповідну заяву, підписану в головного лікаря. Суму ж пологів породілля обговорюватиме особисто з лікарем.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter