Чекащанка створює унікальні авторські ляльки (ФОТО)
Реклама
Реклама
Улюблене хобі уманчанки Зої Шишковської радує маленьких і дорослих дівчаток з усього світу, дарує гарний настрій і навіть допомагає прикрасити інтер’єр. Вже п’ять років поспіль вона вигадує і майструє текстильні іграшки та створює авторські будуарні ляльки.
Про це інформує "Умань News".
Як все починалося
Один із зимових днів 5 років тому став початком для багаторічного і цікавого захоплення для уманчанки Зої Шишковської. А сьогодні вона виготовила вже понад 100 ляльок, які є у колекціях поціновувачів в різних країнах світу — США, Ірландії, Італії, Німеччині, Ізраїлі і, звичайно, в нашому місті.
— Якось ввечері на зимових канікулах я сиділа дома, переглядала сайти в інтернеті і натрапила на текстильну лялечку. Так захотіла її собі зробити!
Майстриня розповіла, що спочатку створювала різноманітні текстильні іграшки, проте душа митця прагнула розвитку.
— Я почала вдосконалювати свої техніки, створювати щось нове, шукати викрійки і переробляти їх. Хотілося нового, тож почала шукати щось цікавіше. А потім познайомилась із новою технікою у виготовленні ляльки — це будуарна, або інтер’єрна лялька. Вони досить важкі, їхнє тіло текстильне і наповнюється спеціальним гранулятом, вони можуть самі сидіти, а стояти — на підставках.
Скільки часу потрібно на одну ляльку
Створення кожної іграшки чи ляльки — це не простий і достатньо тривалий процес, кропітка праця, що потребує терпіння, знань та спеціальних матеріалів.
— Для виготовлення текстильної ляльки мені потрібен приблизно тиждень. А для виготовлення інтер’єрної ляльки потрібен місяць. Спочатку створюю макет, ліплю, кілька разів шліфую, також потрібен час для підсихання, фарбую. Ручки, ніжки і голову ліплю із самозатвердіваючого пластику, вони згинаються і повертаються. Також вивчаю анатомічну будову тіла людини. Насамперед, для створення таких іграшок і ляльок потрібні бажання, час і терпіння.
Кожна лялька Зої Шишковської має свій власний образ, настрій і характер.
— Коли я вже розмалювала ляльку, коли в неї вже є обличчя, підбираю волосся на зачіску і одяг. Все роблю, дивлячись на обличчя ляльки. Я створюю ляльок і мені кажуть: «Зоя, ти створила ляльку схожу на себе». Стверджують, що мої ляльки завжди чимось схожі на мене. Можливо й так, адже я вкладаю в них душу, все найкраще, роблю їх з гарними думками. Мені здається, що вони добрі і вони ж мене надихають, — зізналась майстриня.
Образ доповнюють одяг та зачіска
За роки свого незгасимого захоплення, пані Зоя опанувала не лише мистецтво створення іграшок та ляльок із різних матеріалів та в різноманітних техніках, а й навчилась власноруч шити для них одяг, майструвати взуття та вишукані зачіски. За її словами, це не менш захопливе заняття, ніж створення самої ляльки:
— Я ніколи в житті не шила, лише в школі на уроках. Але для ляльок одяг шию сама, шукаю інформацію, дивлюсь майстер-класи як створити викрійку — це для мене було щось таке недосяжне. Але з часом можу робити це вже з легкістю.
У мене двоє синів, тож спочатку було важко створити зачіску ляльці, часом до півночі засиджувалась, переробляла, щоб досягнути бажаного результату і бути задоволеною. Для тканинних ляльок я робила волосся із атласних стрічок — торочила їх, також із пряжі. А зараз роблю зачіски з натуральних матеріалів — це вовна кізок. Найбільше мені подобається працювати із натуральним волоссячком — його можна накрутити, легко підчесати, воно слухняне.
Підтримка рідних має значення
У своєму захопленні уманська лялькарка Зоя Шишковська має підтримку рідних, які усіляко допомагають.
— Мене підтримує моя родина. Спочатку навіть сестра допомагала шити іграшки, їй теж це цікаво. Також чоловік підтримує. Щоб презентувати ляльку, потрібна гарна фотографія, тож вдома влаштовуємо фотозони, фотосесії і, дякуючи чоловіку, маю гарні фотографії. Він також мій найперший мій критик і я до нього дослухаюсь.
Як власноруч пошити іграшку чи змайструвати ляльку, Зоя Шишковська з радістю показує і своїм учням на мистецькому відділі Уманської дитячої школи мистецтв. Розповідає, що ідеї для створення нових ляльок та натхнення знаходить у спілкуванні з іншими майстрами. І поки літні канікули, творить нових ляльок.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter