Екологічна катастрофа загрожує жителям та річкам Золотоніщини
Реклама
Понад рік тому спільними зусиллями народного депутата Владислава Голуба, обласної та районної влади була проведена очистка русла річок Суха Згар та Золотоношка, що на Золотоніщині.
Проте, на жаль, сьогодні їх знову забруднили недостатньо очищені стічні води. Причина цього ганебного явища – неефективна робота сумнозвісних золотоніських очисних споруд. Жителі прилеглих сіл знову б’ють на сполох і вимагають місцевих комунальників врешті-решт припинити знущання над природою.
"Навесні минулого року ситуація налагодилась, навіть рибу ловили, а зараз від річки знову смердить",- каже житель с. Хвильово-Сорочин Валерій.
Нардеп Владислав Голуб, до виборчого округу якого входить Золотоніщина, на своїй сторінці у Facebook днями також повідомив про нарікання жителів.
Нагадаємо, цьогоріч у квітні місяці Держекоінспекцією в Черкаській області була проведена перевірка КП "Міський водоканал" м. Золотоноша щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.
З’ясувалось, що з 1 січня поточного року комунальне підприємство здійснювало свою діяльність без дозволу на спеціальне водокористування та затверджених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водний об’єкт, накладені відповідні штрафи. Сьогодні бачимо – екологічний колапс знову нависає над Золотоніщиною. Комунальників не лякають штрафи й приписи. Очевидно, вони поводять себе так, наче мають стовідсоткову гарантію їхньої безкарності.
За словами голови Золотоніської райдержадміністрації Олександра Лісового, у 2016 році вдалося очистити 12,7 км річки Суха Згар та 30,3 км річки Золотоношка, сума робіт складала понад 13 млн грн.
Щоб робота з налагодження екологічної ситуації відбувалась системно, мали реконструюватись і золотоніські очисні споруди. Так, лише у 2015 році за поданням нардепа Владислава Голуба з Державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію очисних двічі виділялись кошти.
"Від 17 липня 2015 року Черкаській області спрямовано понад 19 млн. грн. на реконструкцію очисних споруд і від 23 вересня 2015 року виділені додаткові кошти в сумі 17 млн",- такі дані Владислав Володимирович наводив при зустрічі з жителями міста Золотоноша.
Загалом золотоніські очисні споруди, якими опікується КП "Міський водоканал", знаходяться на реконструкції з 2013 року, і дотепер фахівці водогосподарської галузі й екологи їх роботу визнають неефективною.
"Чистка цих річок у 2016 році дала свій ефект. Розширилося русло, проточність збільшилась, це ефективна процедура",- коментує заступник начальника Черкаського регіонального управління водних ресурсів Владислав Бондаренко. "Але неприємний запах від річки – це ознака того, що очисні споруди скидають недостатньо очищені стоки. Про забруднення стоками говорять показники амонійної групи: нітрати, нітрити, фосфати, амоній-іони. Ми ж, в свою чергу, приймаємо звітність по формі 2-ТП водгосп, яка свідчить, Золотоніські комунальні господарства скидають недостатньо очищені стічні води",- зазначає фахівець.
То скільки ж іще часу й коштів знадобиться місцевим комунальникам, щоб поставити крапку в екологічній безпеці жителів? Питання це риторичне, адже все залежить від бажання міської влади Золотоноші перестати покривати корупцію і згадати про людей.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter