Реклама
13.06.20 16:37

На Черкащині живе потомок Тараса Шевченка


Реклама
Реклама
На Черкащині живе потомок Тараса Шевченка

 

Він завжди знаходить для себе роботу. От і цього ранку, будучи в Шевченковому, застали Миколу Лисенка за косовицею в улоговині побіля кущів калини.

Про це інфрмують Вісті Черкащини.

З цією місциною пов’язана ціла історія. Двадцять років поспіль оббивав він, праправнук Тараса Шевченка по братові Йосипу, пороги всеможливих інстанцій, аби вберегти кущі калини, у яких в дитинстві знаходив собі прихисток малий Тарас, ховаючись від злої мачухи. І таки добився свого:сесія Черкаської обласної ради прийняла рішення про оголошення їх об’єктом природоохоронного фонду місцевого значення. Можливо, інший, будь він на місці Лисенка, на цьому й зупинився. Та оскільки після рішення облради в заповіднику ніхто й пальцем не ворухнув, аби новий туристичний маршрут був привабливим для відвідувачів, він за власний кошт замовив і встановив тут пам’ятну дошку, знайшов можливість облагородити довколишню територію. А тепер от, виходить, і доглядає її. Аби лишень, як каже, ніхто не понівечив калини, як ото дубочків, висаджених ним разом з родичами вздовж алеї до музею Національного заповідника.

Як бачимо, не всі в селі розуміють пориви душі потомка Кобзаря, який власне й полишив Київ і престижну посаду в столиці, переїхавши у Шевченкове, аби наблизитися до витоків Тарасового роду та внести свою частку в облаштування села, котре, стало для нього, як і для його великого родича, найкращим. Ще працюючи головним інженером Київського холодокомбінату, збирав у вільний від роботи час Микола Павлович відомості про свій рід, працював у бібліотеках, музеях, архівах України та колишніх республік Радянського Союзу, а потому став і одним з співзасновників Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка, пропагуючи культурну спадщину Кобзаря.

Так народжувалася книга «Коріння Шевченкового роду», якій передують тридцять років пошукової роботи. А ще – титанічної праці: в ній розкрито й досліджено більше тисячі представників Шевченкового роду з усіх куточків земної кулі, сотні фотографій, майже повністю досліджене історичне коріння роду з діда-прадіда. Додатком до першого видання книги стало генеалогічне дерево роду, викладене на електронному носії. На сьогодні цей неоціненний матеріал є у вільному доступі у мережі інтернет.

Сама ж книга дістала високу оцінку на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Зокрема, її автор став лауреатом Всеукраїнського пошукового конкурсу «У нас одне коріння», лауреатом літературно-мистецької премії імені Володимира Малика та загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», удостоївся багатьох інших нагород. А ще Микола Павлович – лауреат Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», що зібрав учасників з 26 країн світу. У номінації «Мій Шевченко» він отримав диплом першого ступеня.

Та важливим завданням для себе Микола Лисенко вважає не тільки передати наступним поколінням інформацію про родовід Тараса Шевченка – своєю працею він сподівається заохотити українців цікавитися своїм минулим, досліджувати рід та зберігати пам’ять про своїх предків.
 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

10 січня 2025
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:25
Обвинуваченим, які ображали лайкою та побили військового у Смілі, обрали запобіжні заходи
19:12
У Черкасах на перехресті оновлюють світлофори
18:24
Житель Черкас повернувся додому після майже трьох років полону
17:06
Стало відомо, хто може очолити бюро технічної інвентаризації у Черкасах
16:24
На Звенигородщині водій авто в'їхав у мотоцикліста та втік: є постраждалий
16:06
Рух ускладнений: у Черкасах сталася аварія
15:57
Черкащанам повідомили, за яким графіком працює центр обслуговування споживачів ТЕЦ
15:10
На Черкащині презентували посібник для викладачів про безпілотні системи
14:45
На Черкащині розшукали чоловіка, який зник напередодні нового року
13:58
Загинув у одній з найгарячіших точок: у Черкасах в останню путь провели головного сержанта
13:15
"Черкасиобленерго" мають повернути на рахунок 14 мільйонів гривень
12:45
У Черкасах деякі будинки будуть без гарячої води та опалення
12:30
Є постраждалі: стали відомі подробиці нічного вибуху в Черкасах
11:49
Перетворила квартиру на склад: черкащанка через гори мотлоху спить на сходах (ВІДЕО)
11:22
У Смілі попрощаються із загиблим захисником
10:47
У Черкаській міській раді рік тому запрацювала система електронного документообігу: який результат
10:30
На Уманщині через необережне куріння загинув чоловік 
10:03
У Черкаському районі буде гучно: у чому причина
09:42
У Черкаській області сили ППО знищили російські БпЛА
09:24
На Черкащині про повітряну тривогу повідомлятимуть по-новому
09 січня 2025
23:06
У Черкасах стався вибух (ВІДЕО)
20:28
Ексочільницю "Черкасиобленерго" засудили до 8 років позбавлення волі