На Черкащині лікуватимуть онкохворих за допомогою сепарації стовбурових клітин
Реклама
Операційне втручання з аутотрансплантації стовбурових клітин дорослого пацієнта провели на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру вперше.
Про це повідомляє пресслужба управління охорони здоров’я Черкаської ОДА.
Наступного року в диспансері розраховують провести мінімум 30-40 операцій з пересадки. А нині на обліку у Черкащини перебуває 40 тисяч онкохворих.
Трансплантація кісткового мозку дозволяє підвищити ефективність лікування в два рази. Сутність методу полягає у застосуванні великих доз препаратів, що дозволяють побороти нечутливість клітин пухлини до стандартних режимів терапії. А пересадка стовбурових клітин є методом, що сприяє швидкому відновленню кровотворення, пояснюють у диспансері.
"Ця процедура дозволяє пацієнтам вилікуватися від злоякісної пухлини або подовжити період, коли утворення відсутнє в організмі. У будь-якому випадку ми отримаємо роки здорового життя, коли людина не залежатиме від клініки", – зауважує завідувачка обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру Черкаського онкодиспансеру Олена Лук'янець.
Щорічно в Україні трансплантації кісткового мозку потребує близько 2700 пацієнтів.
"У диспансері зараз чотири людини, які клінічно потребують операції. Найнебезпечніший посттрансплантаційний період, коли необхідно, аби стовбурові клітини відновилися. У цей момент людина повністю імунодефіцитна. Будь-які мікроорганізми, які знаходяться в приміщені, на його шкірі можуть вбити. Аби цьому запобігти, необхідно приймати дороговартісні ліки. Щоправда пацієнти мають придбати їх самостійно, – додає директор КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради", - розповів заслужений лікар України Віктор Парамонов.
Голова черкаської ОДА Роман Боднар пообіцяв підтримувати фінансово онкодиспансер: ""Черкащина лідирує в цьому напрямі. В Україні таких центрів досі було лише два, а тепер є і в нашій області. Мені здається, нічого дорожче за життя немає. Тому ми будемо підтримувати діяльність диспансеру".
Довідково
Високодозова хіміотерапія та аутологічна трансплантація (пацієнт отримує власний кістковий мозок) гемопоетичних стовбурових клітин призначається як дітям, так і дорослим пацієнтам. Їхнє проведення в дорослих показане при множинній мієломі, лімфомах, герміногенних пухлинах, як терапію рефрактерних форм або рецидивів, та у якості консолідації в першій лінії терапії.
Джерелом стовбурових клітин для трансплантації є периферична кров. Для забору стовбурових клітин використовують сепаратор клітин крові. Ця процедура триває близько чотирьох-п’яти годин. Пункція кісткового мозку не потрібна.
Для проведення таких операцій на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру створені належні умови: від технічного устаткування та сертифікованого лабораторного обладнання, до підбору фахової команди та стерилізації палат.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter