На Черкащині в одній із громад ускладнилася епідемічна ситуація щодо сказу
Реклама
Реклама
Через збільшення кількості безпритульних собак та котів, відсутність притулків для них і належної боротьби зі сказом у диких тварин, різке зменшення обсягів робіт по знищенню гризунів на Шполянщині, погіршилася епідситуація щодо сказу.
Про це повідомили у пресслужбі Шполянської міської ради.
Минулого року зареєстрували 5 осередків лабораторно підтвердженого сказу серед тварин, які напали на людей. Вірус виділено у мазках з головного мозку трьох домашніх котів (Топильна, Сигнаївка, Шпола), кози (Журавка), собаки (Лип’янка). На території Шполянщини в 2024 році зареєстровано 3 дикі лисиці, хворі на сказ. У 2023 році подібні випадки не фіксувалися.
Зазначають, що 93 особи, які зазнали нападу тварин, звернулися за медичною допомогою. За весь 2023 рік зареєстровано 64 звернення. Більшість випадків виникло через порушення правил поведінки з тваринами. Їх різке збільшення зареєстровані в другому півріччі 2024 р. 32-м потерпілим нанесено тяжкі травми.
Епідемічний прогноз в регіоні залишається неблагополучним. Завідувачка Шполянського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Марія Михайленко нагадала, що сказ — це гостра вірусна смертельна, особливо небезпечна інфекція не тільки теплокровних тварин, а й людей. Розвитку інфекції у потерпілого можна запобігти, якщо своєчасно провести вакцинацію.
"Якщо людину вкусила, подряпала чи послинила тварина (дика, безпритульна чи домашня), слід негайно повідомити дільничного ветеринарного лікаря, впродовж не менше 10 хвилин промити місце мильною водою, краї рани обробити антисептиком (горілкою, 5% розчином йоду тощо), накласти на рану стерильну пов’язку (можна використати прошпарену гарячою праскою марлю чи шматок тканини) та негайно звернутися за медичною допомогою. Якщо травму нанесла відома тварина — ваша чи сусідська — її слід утримувати під наглядом протягом 10 днів, ні в якому разі не вбивати! Саме цей період вирішить питання застосування єдиного способу запобігання виникненню захворювання на смертельну недугу — проведення профілактичного антирабічного лікування, рішення про необхідність якого приймає лише лікар-травматолог. Воно буде непотрібне, якщо тварина не захворіє та не загине", - йдеться у повідомленні.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter