Перший прихисток для переселенців: як на Черкащині функціонують пункти інформації
Реклама
Понад 90 тисяч осіб, які приїхали з інших областей України, залишилися проживати на Черкащині. Приїжджаючи в регіон, найперше вони опиняються в пунктах обігріву та отримання інформації, яких на території області функції три.
Про це виданню ЗМІ. ck.ua розповіла речниця ГУ ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.
Там цілодобово працює як мінімум двоє рятувальників. Вони зустрічають переселенців та надають їм усю необхідну інформацію. У таких пунктах люди можуть не тільки перепочити з дороги, але й зігрітися гарячим чаєм та перекусити печивом.
"Люди тут можуть знайти інформацію про те, куди звернутися за допомогою, де є волонтерські центри, як доїхати до іншого потрібного їм місця. Тут можна попити чай та заночувати, якщо в цьому є потреба. Якщо переселенці приїжджають із дітьми, тут також є підгузки, вологі серветки. У пунктах є все необхідне для задоволення першочергових потреб людей", – зауважила Юлія Норовкова.
Також для дітей, окрім предметів гігієни, є й іграшки.
За її словами, раніше також чергував психолог, але зараз такої потреби немає. Однак в ГУ ДСНС є пересувний мобільний пункт психологічної допомоги й у разі потреби він може виїхати й надати консультації.
Загалом із початку функціонування пунктів на Черкащині рятувальники надали перший прихисток понад 11 тисяч переселенців.
Нагадаємо, як ">повідомляв голова Черкаської ОВА Ігор Табурець, в Умані пункт інформації приймає до пів тисячі людей щодня. Натепер є така мережа інфопунктів: Черкасах (Р-10); Смілі (Н-01); Умані (М-30).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми дуже чекаємо, коли настане мир і зможемо поїхати додому": переселенці розповіли, як їх прийняли в Черкасах.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter