Порвані та викрадені бюлетені й підкуп виборців: як на Черкащині проходила передвиборча кампанія
Реклама
За час проведення передвиборної кампанії до поліції в Черкаській області надійшло 632 звернення громадян. Із них у поліції зафіксували 44 адміністративні правопорушення та розпочато 45 кримінальних проваджень.
Про це під час пресконференції повідомив начальник ГУНП у Черкаській області Михайло Куратченко, передає кореспондент Zmi.ck.ua.
Найбільше кримінальних проваджень було розпочато в Черкаському відділі поліції – 18, в Уманському відділі поліції – 11, в Черкаському районному відділі поліції – 3 тощо.
За словами Михайла Куратченка, в день голосування усього надійшло 172 звернення, було складено 13 адміністративних протоколів та вісім кримінальних проваджень. Під час забезпечення публічного правопорядку серйозних правопорушень та злочинів не було скоєно.
Крім того, він повідомив, що також були створені ситуаційний центр, який цілодобово працював. Поліцейські реагували на ті звернення, які надходили до цього центру.
"Найбільш типовими були факти щодо можливого підкупу виборців. У день виборів також фіксували порушення таємниці голосування в Умані, незаконне використання бюлетеня, викрадення бюлетеня в Смілянському районі. Крім того, деякі особи голосували двічі. У поліції перевіряють факт викрадення 100 бюлетенів у Черкасах, але, можливо, це була помилка під час прийняття самих бюлетенів, це буде з'ясовувати слідство. Надходили також звернення про перешкоджання здійснення голосування", - зазначив Михайло Куратченко.
Серед поширених адміністративних порушень були пошкодження бюлетенів виборцями. Таких фактів у поліції зафіксували дев’ять.
За словами начальника слідчого управління ГУНП Євгена Рогачова, із 45 кримінальних проваджень, 33 прямо пов'язані з порушенням виборчого законодавства, а 12 опосередковано. Із них 37 внесено слідчими підрозділами й вісім штатними дізнавачами.
"Якщо говорити про статті, то порушення стосуються таких статей: 157 стаття ККУ, 158 стаття ККУ, 158-1, 158-3, 159 стаття ККУ, 159-1 стаття ККУ та 10 проваджень були зафіксовані по статті 160, яка найбільше всіх турбувала - це підкуп виборців та фальсифікації виборів", – зазначив Євген Рогачов.
За словами заступника начальника ГУНП в Черкаській області Сергія Коваленка, за 10-15 діб правоохоронці дадуть правову оцінку по деяким злочинам, які були зафіксовані як під час передвиборчої кампанії, так і в день самих виборів. Він також повідомив, що наразі ще понад триста поліцейських залучені на ДВК, де ведеться опрацювання бюлетенів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter