Сто днів повномасштабного вторгнення: якими вони були для Черкащини
Реклама
Сьогодні повномасштабне вторгнення росії в Україні триває вже сто днів. Наразі на Черкащині безпекова ситуація завдяки цілодобовій роботі правоохоронних органів та спецслужб є контрольованою.
Про це під час пресбрифінгу повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець, інформує кореспондент ЗМІ.ck.ua.
Про безпекову ситуацію та мобілізацію
"Безпекова ситуація на Черкащині - контрольована. Нам вдалося вибудувати превентивні заходи. Це був наш головний пріоритет на початку війни. Центри комплектування справляються зі своїми завданнями. Таке комплектування забезпечують як із числа черкащан, так і з переселенці", - зазначив Ігор Табурець. Нагадаємо, що понад 500 переселенців було мобілізовано.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Табурець: "Ми зацікавлені, щоб мобілізація на Черкащині відбувалася в межах правового поля".
За його словами, серед черкаських захисників є загиблі та поранені, які мужньо охороняли Україну від агресора. Водночас обласна влада створила систему дієвої матеріальної та соціальної підтримки для родин таких Героїв.
Про продукти харчування та транспорт
"Із перших днів ми бачимо, як ворог нищить нашу інфраструктуру, зокрема в тих областях, де ведуться активні бойові дії. Ви добре пам'ятаєте перебої з постачанням продовольства у перші тижні війни. Спільно з бізнесом та за підтримки держави ми вибудовували нову логістику, до магазинів та аптек повернулися товари. Нам вдалося налагодити ефективну комунікацію з тоговельними мережами в області та за її межами щодо закупівлі та продажу товарів місцевого виробництва. У цій сфері ситуація стабілізувалась фактично до рівня, який був до 24 лютого", - зауважив Ігор Табурець.
За його словами, наразі в області забезпечено стале та раціональне транспортне сполучення між населеними пунктами. Підприємства залізничного транспорту та відділення поштового зв'язку працюють у звичайному режимі та справляються з усіма викликами війни.
Про посівну та продовольчу безпеку
В Черкаській області під урожай 2022 року було засіяно близько 1,2 млн гектар. Ці показники близькі до тих, які були в минулому році.
Як наше видання писало раніше, з усіх посівних площ:
- зернових – 55,7%;
- технічних – 31,6%;
- овочів – 6,1%;
- кормових – 6,6%.
"Наші аграрії показали свою міць й успішно провели весняну посівну кампанію. Навіть із урахуванням війни ми змогли справитися з цим завданням", - сказав Ігор Табурець.
Нагадаємо, що на сьогодні аграрії вже обробляють сільськогосподарські культури від шкідників і хвороб, а також готуються до жнивної кампанії.
Про роботу бізнесу та надходження до бюджету
Черкащина також тримає економічний фронт.
"Наш обов'язок працювати й за себе, й за ті регіони, які зараз цього не можуть робити. Хотів би окремо подякувати кожному підприємству, яке поновило свою роботу, виплачують заробітну плату та утримують співробітників та сплачують податки", - сказав Ігор Табурець.
За його словами, за січень-травень до державного та місцевого бюджетів надійшло 8,2 млрд гривень податків та платежів.
"Якщо говорити про обласний бюджет, то завдання, які були поставлені по надходженням, виконанні на 104 відсотки. Наразі триває релокація бізнесу, де ведуться бойові дії. Це теж один із пріоритетів діяльності ОВА. Створено базу вільних приміщень для локацій бізнесу. Наразі в області – 750 тисяч квадратних метрів вільних площ під розміщення виробництв, зокрема половина з них - у місті Черкаси", - сказав Ігор Табурець. Він також додав, що до Черкащини фактично переїхали та вже працюють 19 підприємств, ще 12 перебувають на стадії релокації. Серед них підприємства, що займаютьмя торгівлею, обробленням дерева, харчовою промисловістю, а також виробництвом будівельних матеріалів.
Нагадаємо, що до Черкащини переїхало підприємство, яке спеціалізується на виробництві опалювальних панелей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві області для бізнесу: Черкащина втрапила в ТОП-10.
Про роботу ЦНАПів
Наразі відновлено роботу всіх 62 двох Центрів з надання адміністративних послуг у Черкаській області. Ще один ЦНАП був відкритий у Вознесенській громаді.
Про освітній процес
Освітня галузь не була поставлена на паузу під час воєнного стану. У всіх школах Черкаської області було забезпечене дистанційне навчання.
"Водночас, враховуючи безпекові питання, поки не можемо відновити звичну роботу всіх дитячих садочків по області", - сказав Ігор Табурець. Однак, він заувавжив, що на постійній основі вдалося запустити роботу 90 дошкільних закладів освіти. Вони працюють у найбільш оптимальному на зараз режимі. У деяких місцях вони працюють до обіду, а в інших - після обіду. Це важливо, аби батьки могли ходити на роботу.
Про медичну галузь
На Черкащині забезпечено функціонування практично всіх медичних закладів. В області є життєвоважливі ліки, як інсулін. Із переліком, де можна його купити в Черкасах та області, станом на 30 травня, можна ознайомитися ТУТ.
Медична система Черкащини також посилилась лікарями і медичними співробітниками середньої ланки з місць, де ведуться бойові дії. Близько 150 лікарів та медичного персоналу працевлаштувалися.
У медичних закладах охорони здоров'я в області надано медичну допомогу близько 43 тисяч внутрішньо переміщеним особам. Обласним центром екстреної медичної допомоги отримано 20 нових реанімобілей. Майже сотня працівників "екстренки" були задіяні для евакуації поранених із територій, де ведуться бойові дії.
За п'ять місяців у області вже проведено 10 трансплантацій кісткового мозку, шість трансплантацій нирок та одна трансплантація серця.
Про соцзахист та ВПО
Як розповів Ігор Табурець, соціальні виплати та допомоги на Черкащині виплачують вчасно. Жодних затримок не було.
Оскільки Черкащина - транзитна область, то вона приймала переселенців протягом усіх ста днів.
"Наразі є тендеція, що кількість внутрішньо переміщених осіб зменшується. Я пов'язую це з успішними діями наших ЗСУ. Частина переселенців також повертається на звільнені території. Наприклад, за вчора прибуло близько 500 людей, а виїхало майже 700 осіб", - каже Ігор Табурець.
Наразі в області є близько 118 тисяч нових жителів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter