На Черкащині чоловік проголосував двічі
Реклама
Фотографували або знищували бюлетені, видавали їх без паспорту, голосували двічі, намагалися винести бюлетені з дільниці - у громадській мережі ОПОРА розповіли, які порушення зафіксували їхні спостерігачі та поліція на Черкащині.
Про це під час прес-конференції прозвітували координатор спостереження за виборами Захар Колісніченко та громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРИ в Черкаській області Тарас Щербатюк.
Так, за їхніми словами, ранок у день виборів розпочався з несуттєвих порушень.
"Люди в селах традиційно намагалися голосувати без паспортів, мотивуючи це тим, що вони один одного знають. Найчастіше на виборах серед порушень фіксувалося фотографування бюлетенів. Навіть на одній дільниці двічі з цього приводу була викликана поліція. На другий раз силами комісії було видалено фотографію", - зазначив Колісніченко.
Так було зафіксовано три випадки знищення бюлетенів - у Черкасах, Каневі та Ватутіному.
"У Черкасах виборець знищив бюлетень. Нетверезі люди знищували бюлетені у Ватутіному. У Каневі жінка теж з підозрою на нетверезість знищувала бюлетень, мотивуючись тим, що їй немає за кого голосувати. На місце події викликали слідчо-оперативну групу", - розповів Колісніченко.
У Жашківському районі, за його словами, було зафіксовано видачу бюлетенів без паспорту. У Корсуні намагався чоловік отримати бюлетень на підставі ксерокопії паспорту. Спостерігач втрутився і завадив комісії видати.
ЧИТАЙТЕ: Наполегливому п'яному черкащанину вдалося проголосувати з четвертої спроби
Окрім цього, зафіксовані дві спроби у Каневі винести бюлетені з дільниці.
"Поліція зафіксувала 57 повідомлень про можливі порушення під час голосування. Більшість з них – у Черкасах. Відкрито 4 кримінальні провадження. Найбільше повідомлень стосувалося так само фотографувань бюлетенів. Одне з кримінальних проваджень було, що в Чигирині виборець двічі проголосував: перебуваючи на спец дільниці, потім ще за місцем проживанням. Була викликана поліція, відкрили справу", - розповів Захар Колісніченко.
Омбудсмен із захисту виборчих прав Тарас Щербатюк, розповів про доступність виборчих дільниць та їхнє матеріально-технічне забезпечення.
"Падають стелі, ганебне явище. Не завжди органи місцевого самоврядування можуть забезпечити вимоги закону. Закон вимагає чітку кількість скриньок, кабінок. Не на кожній дільниці це було дотримано. Ми продовжували досліджувати ситуацію стосовно доступності виборчих дільниць. Зранку було нами відвідано спеціальні виборчі дільниці в обласній лікарні, обласному онкодиспансері, Першій міській лікарні. Перше враження – тотальна недоступність. Наприклад, в онкологічному диспансері взагалі дільниця була розташована на другому поверсі. Будемо це питання виносити на розгляд виконавчого комітету до другого туру", - відзначив Тарас Щербатюк.
Також він зауважив, що на деяких дільницях було погане освітлення, що спричиняло труднощі для людей зі слабким зором.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter