Вакцинування від COVID-19 на Черкащині: що робити вагітним та тим, хто вже перехворів?
Реклама
Найближчого тижня до України надійдуть перші 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу. Вони будуть розподілені між областями для проведення щеплення ключових категорій.
Про це під час пресбрифінгу повідомила заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.
Наступні поставки очікують на початку березня. Вони будуть призначені для вакцинування наступної категорії.
"Вакцина є перевірена та безпечна, яка пройшла всі необхідні клінічні випробування і затверджена в інших розвинених країнах", – зазначила Лариса Кошова.
Відповідно до затверджених Національною технічною групою експертів рекомендацій вакцинація в осіб, які перехворіли на коронавірус може бути відтермінована на шість місяців. Однак якщо особа хоче здійснити щеплення раніше визначеного терміну й відповідає визначеній групі, яку вакцинують у цей час, вона може здійснити щеплення раніше за умови наявності достатньої кількості доз вакцини та документального підтвердження про те, що вона вже хворіла на коронавірус.
Не вакцинуються вагітні жінки. А от жінки, які годують грудним молоком, можуть вакцинуватися.
Плавнова вакцинація проводиться через 20 днів після вакцинації від коронавірусу. Зазначені рекомендації можуть змінюватися.
МОЗ розробило інформаційний портал, у якому є відповіді на всі найбільш поширені питання щодо вакцинації.
Нагадаємо, що під час першого етапу на Черкащині отримають вакцину:
- медичні працівники, які безпосередньо надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірус (йдеться про близько 1 300 осіб);
- працівники мобільних бригад з вакцинації;
- працівники лабораторій, які проводять дослідження на коронавірусну хворобу;
- працівники “екстренки”, включаючи водіїв;
- люди, які перебувають спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо);
- працівникам спеціалізованих закладів.
Також Лариса Кошова наголосила, що вакцинація є добровільною, але всі черкащани мають щепитися від COVID-19 для загального імунітету.
Зауважимо, що план вакцинації населення складається із чотирьох етапів:
- січень - квітень 2021 року - люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
- квітень - червень 2021 року - люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що надають медичні послуги;
- червень - вересень 2021 року - люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
- вересень 2021 - березень 2022 року - люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцинація від коронавірусу на Черкащині: як буде відбуватися і що таке "COVID-паспорт".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter